Skroderdienas 4 olekšu distancē

TV PIRMIZRĀDE! "Skroderdienas 4 olekšu distancē"

Skroderdienas 4 olekšu distancē

Skroderdienas 4 olekšu distancē. 2. sērija. "Otrdiena. Krāsns un dinamīts"

Skroderdienas 4 olekšu distancē. 1. sērija. "Pirmdiena. Veceņu trijnieks"

«Veceņu trijnieks». Nacionālā teātra «Skroderdienas 4 olekšu distancē» pirmā epizode

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Blaumaņa “Silmaču” “raibraibās dienas” sākas pirmdienā. Šogad Silmačos ierodas arī nebijis personāžs Igors, kurš vēlas izzināt “Skroderdienu” brīnumu un saprast, kā tik veiksmīgi pagājis pirmais šīs lugas gadsimts uz Nacionālā teātra skatuves. Pirmo viņš iepazīst veceņu trijnieku.

Blaumanim melns uz balta rakstīts – “Šodien ir pirmdiena....”, ar to sākas visi “Skroderdienu” notikumi “Silmaču” mājās un uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves jau simts gadu garumā. Nomainās aktieru paaudzes, bet Antonija joprojām nevar izšķirties starp Aleksi un Dūdaru, Elīnai lūst sirds, Joske grib precēt Zāru, bet Kārlēns un Rūdis svinēt Jāņus ar zaļo alus krūzi. Kura no lomām vislabāk piestāv jaunajam aktierim Igoram Šelegovskim? Taču ne jau Bebene....

Latvijas Nacionālajam teātrim sadarbojoties ar Latvijas Televīziju, top raidījums pirmsjāņu laikam "Skroderdienas 4 olekšu distancē", kas ļaus izbaudīt Nacionālā teātra nozīmīgo tradīciju – Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” – pandēmijas noteiktajos publiskās distancēšanās apstākļos.

Teātrī stāsta: “Epidemiologu noteiktos 2 metrus esam pārrēķinājuši Blaumaņa laika mērvienībās, tāpēc aktieri centīsies ieturēt cits no cita 4 olekšu distanci. No “Skroderdienu” notikumiem esam ņēmuši atslēgas frāzes un atslēgas tēlus. Pievērsīsimies gan veceņu trijotnei, gan jauniešiem un viņu kārei pēc tā, kas atrodams zaļajā krūzē. Uzzināsim, no kurienes “Silmačos” ieklīst pauninieki un kas slēpjas zem Blaumaņa dotā apzīmējuma “Laime pirtiņā”. Uzmanības centrā, protams, būs “Silmaču” mīlētāji – Antonija, Elīna, Dūdars un Aleksis – un atgādinājums visiem mums pirmsjāņu laikā, ka “sirds palaikam nav valdāma ar paša prātu, ko nu vēl ar otra padomu”.”

Raidījuma caurviju motīvs būs aktieris, kuram Nacionālā teātra slavenākajā lugā nevienas lomas vēl nav bijis, tāpēc gribas izzināt šīs lugas leģendāros sižetiskos un vēsturiskos pavērsienus.

Galvenajās lomās: Dita Lūriņa, Līga Zeļģe, Daiga Gaismiņa, Indra Burkovska, Ināra Slucka, Inga Misāne-Grasberga, Liene Sebre, Sanita Paula, Uldis Anže, Ainārs Ančevskis, Uldis Dumpis, Juris Lisners, Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis, Jānis Āmanis, Jānis Vimba, Igors Šelegovskis, Uldis Siliņš, Jurģis Spulenieks.

Raidījuma režisore un scenārija autore – Indra Roga, scenārija konsultante – teātra zinātniece Ieva Struka, video režisore – Linda Ģībiete.

Raidījums “Skroderdienas 4 olekšu distancē” Latvijas televīzijas ēterā būs skatāms 22. jūnijā pulksten 15.00. Pirmsjāņu nedēļā sešu vakaru garumā raidījuma epizodes un to tapšanas stāsti būs skatāmi teātra mājaslapā, sociālajos tīklos, kā arī sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Pati izrāde “Skroderdienas Silmačos” Latvijas Televīzijā Līgo dienā būs skatāma vērienīgajā 2016. gada Druvienas brīvdabas versijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti