Valmieras vasaras teātra festivāla rīkotāji veido programmu, kas piemērota pulcēšanās ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šovasar no 7. līdz 9. augustam plānotais Valmieras vasaras teātra festivāls notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem valstī un pasaulē, medijus informē festivāla pārstāvji.

Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura turpinās, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota vai nebūs iespējama vispār.

Festivāla direktors Reinis Suhanovs skaidro: "Mēs apzināmies, ka pasaule ir mainījusies un turpina to darīt joprojām. Mainīsies arī festivāls. Kā dzīvās mākslas formai tam ir iespēja un pienākums radoši reaģēt uz šo situāciju, fiksēt to un pielietot tādus izteiksmes līdzekļus, kādi attiecīgajā brīdī būs vajadzīgi un iespējami. Viens no festivāla uzdevumiem allaž ir bijis veidot to kā laboratoriju, piedāvāt neierastus, jaunus mākslinieciskos izaicinājumus un nodrošināt radošu vidi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Jau šobrīd radošās komandas strādā pie notikumiem, kas būs pieejami un iespējami dažādos sociālās distancēšanās vai pilnīgas nošķirtības apstākļos – izrāde-pastaiga, performance tukšā telpā, bērnu un pusaudžu teātra institūta meistarklases neklātienē un citi.

Arī gadījumā, ja vairākas no iestudētajām izrādēm festivāla dienās nebūs iespējas izrādīt, tās patlaban tiek gatavotas un publiski skatītājiem tiks piedāvātas nākamajā gadā. Kāds tieši būs šī gada scenārijs – to patlaban nevar pateikt neviens, un festivāls reaģēs atbilstoši situācijas attīstībai, valstī spēkā esošajiem noteikumiem un sirdsapziņai."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti