Teātra dienas Izcilības balvas saņems Plotņikova, Meiers, Sīlis, Leimane un Ķimele

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Teātra dienas Izcilības balvas šogad saņems aktrise Veronika Plotņikova, aktieris Mārtiņš Meiers, režisors Valters Sīlis, baletdejotāja Elza Leimane un režisore, pedagoģe Māra Ķimele, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienībā (LTDS).

Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, LTDS valde lēmusi Lilitas Bērziņas balvu pasniegt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisei Veronikai Plotņikovai par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā.

Veronika Plotņikova izrādē "Kankuna"
Veronika Plotņikova izrādē "Kankuna"

Harija Liepiņa balvu pasniegs Valmieras Drāmas teātra aktierim Mārtiņam Meieram par izciliem aktierdarbiem, ieguldījumu teātra mākslā un uzticību sev un savai profesijai iepriekšējo sezonu laikā.

Aktieris Mārtiņš Meiers izrādē "Visas labās lietas"
Aktieris Mārtiņš Meiers izrādē "Visas labās lietas"

Eduarda Smiļģa balvu lemts pasniegt režisoram Valteram Sīlim par viņa nozīmīgo, drosmīgo un mākslinieciski augstvērtīgo darbu pēdējo sezonu laikā, veidojot sociāli aktīvas un intelektuāli piesātinātas izrādes par būtiskiem šodienas sabiedrības un vēstures jautājumiem visās trīs Baltijas valstīs, bet jo īpaši Latvijā, dažāda izmēra un statusa teātros – gan valsts, gan pašvaldību, gan neatkarīgos projektos un festivālos, bet jo īpaši Latvijas Nacionālajā teātrī.

Režisors Valters Sīlis
Režisors Valters Sīlis

Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu pasniegs Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošajai baleta solistei Elzai Leimanei par izciliem panākumiem baleta izrāžu izpildītājmākslā, kā arī par aktīvu darbību kā dejas horeogrāfei.

Baletdejotāja Elza Leimane baletā “Antonija #Silmači”
Baletdejotāja Elza Leimane baletā “Antonija #Silmači”

Jēkaba Dubura balvu pasniegs Latvijas Kultūras akadēmijas profesorei, režisorei Mārai Ķimelei par gandrīz 50 gadu darbu teātra pedagoģijā, pierādot savu neizsīkstošo enerģiju, radošo garu un profesionālo atbildību, lieliski apliecinot spēju savienot radošo un pedagoģisko darbu, skolojot gan jaunos aktierus, gan jaunos režisorus.

Māra Ķimele
Māra Ķimele

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks latviešu teātra mākslas dzimšanas dienā 2. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, Latvijas Nacionālā opera un balets, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti