Režisore Māra Ķimele Liepājas teātrī iestudē izrādi «Diagnoze – jaunība»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Jau ilgāku laiku ar Liepājas teātra topošajiem aktieriem strādā režisore Māra Ķimele, iestudējot Ferdinanda Bruknera lugu “Jaunības slimība”, kura pārtop iestudējumā “Diagnoze – jaunība”. Iestudējums top kā jauno aktieru diplomdarbs, un to uzreiz paredzēts iekļaut arī Liepājas teātra repertuārā. Eiropas teātrī tā ir studējošās jaunatnes iemīļota luga, tikmēr Latvijā Liepājas teātris ir pirmais profesionālais teātris, kurā luga tiek iestudēta, norādīja teātra pārstāvji. Pirmizrāde notiks 3. jūlijā, to būs iespējams apmeklēt arī skatītājiem.

“Izrādi veidoju pilnvērtīgai jauniešu ienākšanai teātrī ar lielām lomām un sarežģītiem uzdevumiem.  Tādēļ izvēlējos Bruknera lugu ar īpašu grūtības pakāpi, kas pieprasa profesionālu varēšanu.

Šeit neizlāpīties ar simpātisku, organisku darbošanos paštēlā, ar ko ir tik vienkārši iegūt gan publikas, gan kritiķu labvēlību. 

Jaunie aktieri ir apņēmības pilni radīt piesātinātu darbu par jauniešu kaislībām un sāpēm, piekļūt tēlu iekšējai dzīvei, spēt pilnvērtīgi pasniegt garos un sarežģītos, pirms 100 gadiem sarakstītos tekstus, kuri joprojām ir tik saprotami, jo runa ir par jaunību,” teic režisore Ķimele.

Kā norādīja teātrī, šis ir stāsts par jauniem cilvēkiem, par viņu izaicinājumiem, izkāpinātajām kaislībām, seksuālu apmulsumu, sāpēm un nespēju tikt ar tām galā. 

Iestudējumā piedalās aktieri – Madara Viļčuka, Madara Kalna, Kintija Stūre, Agnija Dreimane, Artūrs Irbe, Kārlis Elvis Artejevs, Valts Skuja, Kārlis Ērglis un Hugo Puriņš.

Kopā ar režisori izrādi veido arī scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Kristaps Kramiņš, scenogrāfa asistente Laura Liepiņa, režisora asistents Mārtiņš Kalita, horeogrāfe Kristīne Brīniņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu no vācu valodas tulkojis Ingus Liniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti