Kultūras ziņas

Skatlogu izstādes Rīgā

Kultūras ziņas

Mežaparka estrādes pārbūvi cer pabeigt ātrāk

"Trojas ķēves" monologs

Pirmizrādi piedzīvos režisores Lauras Grozas-Ķiberes tiešsaistes izrāde «Trojas ķēve»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Nedēļā, kad tiek svinēta Eiropas diena, notiks režisores Lauras Grozas-Ķiberes monoizrādes “Trojas ķēve” pirmizrāde, kuras centrālā tēma ir indivīda attiecības ar iedomāto varu, medijus informē izrādes producenti “Story Hub”. Izrādē spēlēs aktrise Inga Tropa.

Izrādes veidotāji atzīmē, ka, lai arī dramaturgs Artūrs Dīcis lugu uzrakstīja 2019. gada vasarā, tā paradoksāli sasaucas ar situāciju šodien – laiku, kuru pavadām pašizolācijā, bailēs no pandēmijas un sazvērestības teoriju ieskauti.

Izrādes pieteikumā teikts: "Trojas ķēve ir Eiropas Parlamenta deputāte, kura netiek pārvēlēta uz nākamo termiņu. Cilvēkam, kuram no mazās Latvijas bija izdevies nokļūt Eiropas centrā, nu atkal jāatgriežas dzimtenē.

Vai tā ir sakāve un iegūtā vara bija maldīga? Bet varbūt viņa zina kaut ko, kas no mums pārējiem tiek slēpts?

Eiroparlamenta kanalizācijas trubās iemitinājusies sēnīte, un tā apdraud mūsu dzīvības. Trojas ķēve aizlīmē logus un dodas pašizolācijā."

Izrāde tapusi 2019. gadā starptautiskā teātra projektā “EUHUMAN”, un tās pirmizrāde notika pagājušā gada oktobrī Amsterdamā, festivālā “Europatralala”. Mākslinieki no Nīderlandes, Portugāles, Itālijas, Rumānijas un Latvijas tika aicināti savās izrādēs reflektēt par Eiropas Savienības nozīmi un sabiedrības atbildību vienotas Eiropas veidošanā.

“Trojas ķēves” radošā komanda iedvesmojās no kādas Eiroparlamenta deputātes, kura sava sasaukuma laikā tika novērtēta kā viena no neefektīvākajām starp visiem deputātiem.

Šī gada pavasarī tika plānotas projekta viesizrādes Latvijā, taču pandēmijas dēļ tās nācās atcelt. Tomēr, attīstoties notikumiem pasaulē, līdzības ar darbību izrādē “Trojas ķēve” kļuva acīmredzamas un tiešsaistes forma kļuva par loģisku izrādes dzīves turpinājumu, skaidro izrādes veidotāji.

Izrādi veidojuši dramaturgs Artūrs Dīcis, režisore Laura Groza-Ķibere, mākslinieks -8, spēlē Inga Tropa. Producenti – “Story Hub”.

Šobrīd ieplānotas tikai divas izrādes – 8. un 13. maijā. Izrādes notiks tiešraidē. Skatītāji, iegādājoties biļeti, saņems informāciju, kas ļaus pieslēgties izrādes norisei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti