Rīta Panorāma

Filma "Mātes piens" Latvijas kinoteātros

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Kustību izrāde "Atceries mani" – stāsts par karjeras sākumu

Pirmizrādi piedzīvos kustību izrāde par jaunu cilvēku karjeras pirmajiem soļiem «Atceries mani»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

3. un 4. februārī pirmizrādi piedzīvos "Dirty Deal Teatro", kustību režisores Elīnas Gediņas un laikmetīgās dejas apvienības "Sixth" kopdarbs – kustību izrāde "Atceries mani" par jaunu cilvēku karjeras pirmajiem soļiem, informēja teātrī.

Apvienības "Sixth" dalībnieki vien nesen absolvējuši Latvijas Kultūras akadēmiju, tāpēc kopā ar kustību režisori Elīnu Gediņu iestudējumā domā par neatbildētajiem un neatbildamajiem jautājumiem, šaubām, kas rodas, izaugot no drošā, kļūdas piedodošā studenta statusa, kā arī par bailēm, kas pārņem, nonākot vidē, kurā katra mākslinieka panākumi ir paša rokās.

"Režisore apzinās, ka jauno dejotāju apjukums ir dabisks un pat vajadzīgs, ka tā ir tikpat normāla reakcija uz pārmaiņām kā elpas aizraušanās, ielecot aukstā ūdenī. Ir normāli samulst jaunu apstākļu priekšā, svarīga ir turpmākā rīcība," skaidrots izrādes aprakstā. ""Atceries mani" vēsta par ilūziju, kas sola, ka, sasniedzot iztēlotos mērķus, beidzot izdosies dzīvot pilnvērtīgi un jēdzīgi, tomēr izrādās, ka gaidītā sajūta krietni atšķiras no iedomātā.

Kā samierināties ar šo pieredzi un saprast, ka ir normāli vilties, šaubīties, uztraukties par citu domām un jautāt sev – vai esmu savā vietā? Šīs raizes piedzīvo ikviens, un tās atgriežas arī turpmākās dzīves kritiskajos punktos. Ir svarīgi apzināties, ka viena atbilde nepastāv, jo galu galā dzīvošana ir process."

Veidojot izrādes struktūru, Gediņa dejotājiem piedāvā Josifa Brodska uzurunu Dārmutas absolventiem 1989. gadā. Brodskis savā runā apgalvo, ka lielu daļu no tā, kas absolventus sagaida, izsauks garlaicība, un iesaka no tās nevis izvairīties, bet tieši pretēji – iegrimt tajā, sasniegt apakšu, atvērt kā logu uz laiku, laika bezgalību, tādējādi norādot uz cilvēka nenozīmīgumu tajā.

Kopā ar Elīnu Gediņu pie izrādes strādā apvienības "Sixth" dalībnieki Simona Ozola, Ģirts Dubults, Marģers Vanags, Katrīna Stepiņa, Līva Apšeniece, Vladimirs Goršantovs, Roberta Gailīte, Kitija Geidāne, Marija Saveiko un Oskars Moore, kā arī "Dirty Deal Teatro" komanda – Elīna Pērkone (kostīmi), Viesturs Balodis (skaņa) un Andris Landaus (gaismas). Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti