Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Putru

Rīta Panorāma

Intervija ar Daumanta Kalniņa kvintetu

Erotiskā drāma "Avantūrista grēksūdze" Nacionālajā teātrī

Pirmizrāde Tomasa Manna «Avantūrista grēksūdzei» Nacionālajā teātrī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

22.oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Tomasa Manna “Avantūrista grēksūdzei ” Mihaila Gruzdova režijā. Avantūrista Fēliksa Krula lomā Uldis Siliņš un Ivars Puga.

Kaut arī plaši pazīstams kā biezu filosofisku un eksistenciālu romānu autors, Tomass Manns savā pēdējā darbā ķeras pie piedzīvojumiem, dēkām un, kā rāda nosaukums – avantūrām, lai runātu par to, ka izdzīvošanai modernā sabiedrībā nepieciešami sakari un drosme.

Lugas galvenais varonis Fēlikss Kruls ir nabags no dižciltīgas ģimenes, kurš spiests dzīvē tikt uz priekšu pats saviem spēkiem. Vēriens un veiksme, ar kādu no viena piedzīvojuma viņš metas otrā, ir apbrīnojami, un spēles noteikumi viņu nebiedē – viņa ceļš ved gan cauri dažādām gultām, gan citu kabatām, gan ar svešu identitāti.

“Avantūra, ķermenis, dvēsele, pasaule, karjera, mērķis, erotika, mīlestība, sekss, dzīves jēga – tie ir paši svarīgākie cilvēka esības jautājumi, uz kuriem mēs, veidojot izrādi, gribējām atbildēt,” atzīst izrādes režisors Mihails Gruzdovs.

Lomās: Zane Dombrovska, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Dita Lūriņa, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Ģirts Liuziniks, Juris Hiršs, Valdis Lūriņš, Jurģis Spulenieks, Sanita Pušpure, Liene Sebre, Evija Skulte, Gunta Virkava, Kristaps Ķeselis.

Izrādē piedalās dejotāja Erna Daudzvārde un gaisa vingrotāji Natālija Ivanova, Vadims Lukjančuks.

Izrādes scenogrāfs Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Iļja Vlasenko, gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti