Ogres teātrī tapis Kārļa Skalbes pasaku audiolasījumu cikls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Sagaidot pavasari, Ogres teātris radījis Kārļa Skalbes pasaku audiolasījumu ciklu, kurā latviešu klasiķa labi vai mazāk zināmas pasakas ar savu balsi iedzīvinājuši deviņi dažādu paaudžu aktieri, informēja teātra pārstāvji.

“Kārļa Skalbes pasakas varam nosaukt par dzejām prozā. Tā ir tēlojošā epika, pilna jūtām, intimitātes. Te ir liriskā veidā izteiktas dziļi cilvēciskas atziņas. Skalbes pasaku varoņi arī ir daudzkārt citādāki, nekā parastās pasakās radītie un idealizētie varoņi. Viņiem nav pēdējo zelta bruņu ap krūtīm un slavas oreola ap galvu. Tās ir “pazemīgas dvēseles”, kuras kā straumē iemestas bālas lapas, viegli šūpodamās, aizpeld,” teātris projekta pieteikumā citē 1925. gadā dzejnieks Jāņa Ziemeļnieka rakstīto, uzsverot, ka “arī šodienas kontekstā autora pasaku tēli un situācijas ir nezūdoši aktuāla liecība cilvēciskām un humānām vērtībām.”

Projekta radošajā komandā ir režisors Jānis Kaijaks, aktieri Guntars Arājs, Ernests Greizis, Astra Kolberga, Guntis Kolbergs, Kalvis Kravalis, Herberts Legants, Margarita Lutere, Andris Peismalietis, Lauma Straume, radošā direktore Ieva Rodiņa, skaņas režisors Krišjānis Kārlis Kupčs.

Ogres teātra pasaku audiolasījumu cikls bez maksas klausāms teātra profilā vietnē "Soundcloud", teātra mājaslapā un sociālajā tīklā "Facebook". Sākot no 19. februāra, ik nedēļu tiks publicēts viens jauns pasakas lasījums.

Teātrī atzīmē, ka “pasaku ierakstus iespējams klausīties gan ģimenes lokā, gan individuāli, piemēram, pastaigājoties dabā, kuras tēlus Kārlis Skalbe spilgti aprakstījis savās pasakās.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti