LNB ātrijā būs skatāms «Mīļākais»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā no 27.novembra tiks spēlēta "Teātra TT" izrāde “Mīļākais”, lsm.lv pavēstīja teātra pārstāvji.

Izrāde “Mīļākais” ir groteska mistērija par kādu laulātu pāri, kuri mūžībā jau kuro gadu desmitu strīdas par to, kāda ir bijusi viņu fiziskā dzīve.

Šis ir neparasts pāris. Būdami dzejnieki, abi visu mūžu ir bijuši spiesti pētīt cilvēka garīgās sfēras, iestāties pret ikdienišķo, banāli miesisko. Viņš joprojām tic, ka cilvēks ir uzlabojams, tomēr dzīve ir bijusi par īsu, lai saņemtu apliecinājumu savu ideju triumfam. Par īsu tā arī bijusi, lai Viņš paspētu uzlabot pats sevi, atgādina Viņa – banāla greizsirdība vīru nomoka vēl pat aizsaulē. Joprojām prāts cīkstas ar jūtām, gars ar nomācošo miesu. Iespējams, šo strīdu varētu izšķirt nākamās paaudzes, tomēr abiem nav ne jausmas, ko tās domā, vai vispār abus atceras un zina.

Pūks vēl  izmisīgi cenšas tiem par sevi atgādināt, taču Iniņa beidzot ir nolēmusi šim ārišķībām mest mieru –  patiesā dzīve ir ikkatra cilvēka dvēseles kustības, ne prāta konstrukcijas, uzskata viņa. Nav skaidrs, kā beigsies šī bezgala garā diena, kura kā jau allaž sākas ar svinīgajiem iznācieniem savu pēcteču un potenciālo cienītāju priekšā. Šajās ceremonijās abus sauc Aspazija un Rainis, un vien retais nojauš, cik dedzīga ir abu kopdzīve.

Izrādes autors un režisors Lauris Gundars, lomās Anna Putniņa un Jānis Jarāns. Komponists Emīls Zilberts, horeogrāfe Rūta Nordmane. Artūra Arņa spēles laukumi, Elitas Patmalnieces tērpi. Asistē Klāvs Knuts Sukurs. Izrādes producente Anna Putniņa.

Izrāde “Mīļākais” tiks spēlēta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 27.novembra. Neparastā iestudējuma formas dēļ skatītāju skaits ierobežots. Ietiecams ierasties ērtos apavos – skatītājiem būs iespēja izstaigāt LNB neparastā laikā: spoku stundās. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti