Latvijas Literatūras gada balva

Latvijas Literatūras gada balvas 2018 nominanti

Latvijas Literatūras gada balva

Latvijas Literatūras gada balvas 2018 nominanti

Latvijas Literatūras gada balvas 2018 nominanti

Liepājas teātrī iestudēs Paula Bankovska stāstus «Kur pazuda saimnieks?»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Dmitrija Petrenko režijā Liepājas teātrī top izrāde, kas balstīta uz latviešu rakstnieka Paula Bankovska 2018.gadā Latvijas Literatūras gada balvai nominēto stāstu krājumu "Kur pazuda saimnieks?"

“Es jau sen gribēju strādāt ar Paulu Bankovski, bija dažādi varianti, līdz manās rokās nonāca šis stāstu krājums. Man – kā režisoram – ir svarīgi tie darbi, kas top šeit un šodien. Ne tikai ģeogrāfiskajā ziņā, bet arī vērtību un uztveres ziņā. Pēc tā, kā Pauls raksta, viņš noteikti ir mans domubiedrs,” savu izvēli pamato D. Petrenko.

Režisors arī atklāj, ka labi jūtas, strādājot mazajā telpā un koncentrējoties uz aktieru tuvplāniem.  Koncertzāles “Lielais dzintars” Mazo zāli viņš uzskata par interesantu telpu, jo tikai tagad tā sāk apaugt ar radošo enerģiju. Mazās formas izrāde tiks spēlēta Liepājas teātra Mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars”, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga..

Bankovska grāmatā par svarīgiem dzīves un vēstures notikumiem vēstīts no dzīvnieku perspektīvas – 20.gadsimta dramatiskos vēstures notikumus pārstāsta kaķis, pērļu vistiņa un citi.

Izrādei Petrenko devis žanrisko apzīmējumi – stāsti par dzīvi un vēsturi – un uzsver, ka tā būs izrāde plašai mērķauditorijai, kuru būs interesanti skatīties gan lielākiem bērniem, kas jau ir sākuši uzdot jautājumus un interesēties par vēsturi, gan arī pieaugušajiem, kas daudzas no izrādē attēlotajām situācijām būs vai nu piedzīvojuši, vai par tām uzzinājuši no saviem tuviniekiem.

Par to, kā izvēlējies stāstus, režisors saka: “Mans mērķis nav iestudēt grāmatu un izstāstīt visu Latvijas vēsturi, bet atlasīt tos stāstus, kas visvairāk interesē mani un aktierus, jo šī izrāde top ar viņiem līdzautorībā. Mēs izlasījām visus stāstus, man bija svarīgi dzirdēt, kas viņus aizkustina, kas viņos visvairāk rezonē. Izrādei izvēlējāmies sešus, kas mūs uzrunāja visvairāk.”    

Izrādē piedalīsies aktieri - Ilze Trukšāne, Armands Kaušelis un Kaspars Kārkliņš. Iestudējumam palīdz tapt arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Marija Ulmane, muzikālo noformējumu veido Anna Ķirse, bet gaismu Mārtiņš Feldmanis.

Pirmizrāde paredzēta 17.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti