Laikmetīgā cirka festivāls «Re Rīga!» šovasar notiks Rīgas centrā un Āgenskalnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls "Re Rīga!" šogad piedāvās aktivitātes divās pilsētas apkaimēs – Sporta ielas kvartālā Rīgas centrā, kā arī Āgenskalnā, Rīgas cirka pagaidu mītnē Zeļļu ielā un arī Āgenskalna tirgus apkārtnē. Festivāls notiks no 17. līdz 21. augustam, informēja rīkotāji.

Šogad "Re Rīga!" notiks 10. reizi, un jubilejas gadā festivāls piedāvās plašu programmu ar izrādēm gan no Baltijas, gan citām valstīm. Arī žanriski, tematiski un formāta ziņā izrāžu klāsts ir ļoti bagātīgs. Par šī gada "Re Rīga!" vadmotīvu izvēlēts satikšanās prieks. "Hello, and follow me!" ("Sveiki, un sekojiet man!") aicina programma, atsaucoties uz festivāla galvenajiem viesmāksliniekiem – Beļģijas cirka apvienību "Be Flat", kas Rīgā viesosies ar divām izrādēm – "Follow Me" un "Double You", skaidroja rīkotāji.

"Follow Me" ir izrāde-ceļojums pilsētvidē, kas tiek īpaši radīta katrai norises vietai. Skatītāji seko māksliniekiem, kuri netradicionālā veidā – ar parkūra elementiem – pārvietojas pa pilsētvidi: lēkā pa namu jumtiem, karājas zem tiltiem un lodā pa balkoniem.

Apvienības "Be Flat" izrāde "Follow Me"
Apvienības "Be Flat" izrāde "Follow Me"

Rīgas cirka radošais direktors un festvāla "Re Rīga!" dibinātājs Mārtiņš Ķibers ir gandarīts par iespēju uz Rīgu atvest "Be Flat": "Izrādi "Follow Me" plānojām jau 2020. gada festivāla programmā, taču pandēmijas dēļ iecere nerealizējās. Izrādi esmu redzējis vairākās Eiropas pilsētās, un tā katru reizi ir citāda, bet vienmēr skatītāji ir sajūsmā par asprātīgajiem, negaidītajiem risinājumiem. Es pat teiktu, ka šī ir izrāde, kurā piedzīvot katarsi."

Apvienības "Be Flat" izrāde "Follow Me"
Apvienības "Be Flat" izrāde "Follow Me"

Festivālā būs skatāma arī otra cirka apvienības "Be Flat" izrāde "Double You", kas apspēlē tā dēvēto FOMO sindromu jeb cilvēku bailes neuzzināt visu.

Apvienības "Be Flat" izrāde "Double You"
Apvienības "Be Flat" izrāde "Double You"

Vēl festivāla programmā iekļauta apvienības "Tripotes la Compagnie" (Beļģija) dzīvespriecīgā izrāde visām paaudzēm "Encore une fois", kā arī neparasti plastiskā un harismātiskā kontorsioniste (t.s. "gumijas cilvēks") Marina Cherry (ASV, Zviedrija, Beļģija) ar izrādi "Only Bones v1.6". Tāpat arī būs iespēja apmeklēt vairākas Baltijas mākslinieku izrādes – intelektuāli izaicinošo Latvijas un Lietuvas mākslinieku sadarbības izrādi "Up to this Point", ko veidojusi apvienība "Taigi cirkas", kurā piedalās arī Rīgas cirka skolas pasniedzējs un cirka mākslinieks Aleksejs Smolovs. Savukārt "Kanta Company" – vēl viena apvienība no Lietuvas, kas festivāla laikā atradīsies mākslas rezidencē Rīgas cirkā, rādīs savu topošo izrādi "107 Ways To Deal With Pressure".

Marina Cherry izrāde "Only Bones"
Marina Cherry izrāde "Only Bones"

Mārtiņš Ķibers uzsvēra, ka arī festivāla izvēlētās norises vietas precīzi atspoguļo Rīgas kultūras dzīvei raksturīgos vaibstus un ļauj piedzīvot šo satikšanās prieku – Āgenskalna tirgus ir vēsturiska vieta, kas nupat piedzīvojusi pamanāmas pārmaiņas, savukārt Sporta kvartāls tieši šobrīd atrodas dinamiskā mainīguma procesā.

Festivāla laikā notiks arī Rīgas cirka skolas darbnīcas bērniem, kā arī sadarbībā ar Āgenskalna tirgu festivāla nedēļā "Be Flat" mākslinieki vadīs meistarklases skatuves mākslas profesionāļiem no Baltijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti