Izrāde kā kāzu ceremonija. Iestudējumā «Normālu torti, lūdzu!» meklēs normālības robežas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

1.–3. oktobrī Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā Latvijas pirmizrādi piedzīvos Dānijas, Somijas un Latvijas mākslinieku sadarbībā tapusi izrāde "Normālu torti, lūdzu!" ("Normal Cake, Please"), kuras viens no līdzautoriem un performeriem ir režisors un dramaturgs Ivo Briedis. Izrāde būs viens no centrālajiem notikumiem Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla "Patriarha rudens" programmā, informēja izrādes veidotāji.

Izrāde vēsta par trīs seniem draugiem, kuri pēc ilga pārtraukuma satiekas kāzās. Vairāku gadu desmitu laikā kopš viņu pirmās un spontāni vētrainās tikšanās pasaule ir mainījusies – "normālībai" tagad ir citi rāmji. Gejs precas ar savu iecerēto – transpersonu. Lai arī pārējie draugi viņu nekad nav satikuši un nepazīst, tomēr ir aicināti pildīt vedējtēva un vedējmātes pienākumus, turklāt kāzām ir jānotiek baznīcā, jo to pieprasa "normālība".

"Izrāde izmanto visiem pazīstamo kāzu vidi, lai padomātu par to, kā mēs un pasaule ap mums ir mainījusies vienas paaudzes laikā. Tā būs imersīva pieredze dažādās Anglikāņu baznīcas telpās, kad skatītājiem būs iespēja vienas izrādes laikā uzklausīt divus no četriem galveno varoņu stāstiem, piedalīties pašā kāzu ceremonijā un arī tās neoficiālajā daļā. Ja skatītājiem radīsies vēlme dzirdēt visu četru varoņu stāstus un pieredzēt citādu epizožu secību, nāksies izrādi apmeklēt vēlreiz," skaidroja izrādes autori.

Ivo Briedis par izrādi pastāstīja: "Skatītāji šajā izrādē ir gan izrādes apmeklētāji, gan kāzu viesi, tie ir cilvēki, kas pazīst kvīru kultūru, un arī tie, kam tā ir sveša. Šīs brīvās baznīcas sienās mēs visi esam viens – sabiedrība, kas sastāv no ļaudīm, kas alkst sapratnes, mīlestības un laimes."

Izrādes līdzautori un izpildītāji ir Janne Sārakala (Somija), Nina Larisa Basseta (Dānija), Džeimss Makdonalds (Kanāda/Somija) un Ivo Briedis (Latvija). "Normālu torti, lūdzu!" pirmizrāde notika 2021. gadā Helsinkos (Somijā), kam sekoja izrāde Elsinorā (Dānijā), un tagad tā piedzīvos cikla noslēdzošo izrādi Rīgā. Šī izrāde top kā Ivo Brieža noslēguma darbs profesionālās doktorantūras studiju programmā Latvijas Kultūras akadēmijā. Izrādē kopā ar starptautiskajiem māksliniekiem piesaistīti arī vietējie profesionāļi. Mācītāja lomā iejutīsies mākslinieču duets Skuja Braden (Ingūna Skuja un Melisa Breidena), kas šogad pārstāv Latviju 59. Starptautiskajā Venēcijas mākslas biennālē. Līgavaiņu draugu lomās iejutīsies jaunie skatuves mākslas profesionāļi un LKA absolventi Vladimirs Goršantovs un Didzis Ruicēns, kā arī performanču māksliniece Signe Valtiņa un izrādes kostīmu māksliniece Paula Koivunena. Izrādes muzikālo noformējumu veidos Latvijā dzīvojošais somu mūziķis Marko Ojala. Rīgas izrādi producē Rita Ruduša un Kristīne Freiberga, izpildproducente – Anna Ulberte.

Izrāde "Normālu torti, lūdzu!" būs skatāma trīs dienas – 1. un 3. oktobrī plkst. 19.00 un 2. oktobrī plkst. 20.00. Izrāde notiks angļu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti