Ģirts Ēcis JRT iestudējis izrādi «Grimētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

30.oktobrī Jaunā Rīgas teātra (JRT) Mazajā zālē notiks pirmizrāde režisora Ģirta Eča iestudējumam "Grimētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās…". Lugas autors ir japāņu rakstnieks Kunio Simidzu.

Iestudējumā satiekas četras aktrises, kuras gatavojas iziešanai uz skatuves, sapņo par neizspēlētām lomām, ķildojas, aprunā cita citu un skaidro attiecības. Kaislība uz teātri dažām no viņām likusi aizkavēties grimētavas telpās arī pēc nāves. Baisās parādības savos dialogos iepin Antona Čehova un Viljama Šekspīra rindas, piedzīvotās Otrā pasaules kara traumas un daudzslāņainu pašironiju. Luga mērķtiecīgi izkristalizē aizskatuves dzīves noskaņu, vienlaicīgi nojaucot realitātes un nerealitātes telpas.

Aktrise Regīna Razuma norāda: "Tā ir ticami neticama, nedaudz absurda un smieklīga pasaule, kurā aktrises cīnās ar saviem dēmoniem - zudušām cerībām, bailēm, greizsirdību, tukšumu, ilgām." Aktrise Kristīne Krūze papildina: "Pamosties sapnī, spēlēt ēnu teātri ar savas apziņas driskām. Viss pāriet."

Režisors Ģirts Ēcis par izrādi saka: "Šī izrāde ir kā turpinājums pētījumam par mākslinieka iekšējo pasauli brīdī, kad viņš neatrodas uz skatuves un uz viņu neviens neskatās. Tā ir iespēja ieskatīties telpā, kas slēpta skatītāju acīm. Šī tēma tika aizsākta monoizrādē "Kontrabass" ar Gati Gāgu. Abus iestudējumus vieno arī tas, ka tie parāda, kā radoša personība gatavojas iziešanai uz skatuves."

Izrādes telpu iekārto Ģirts Ēcis, kostīmus veido Liene Rolšteina, savukārt buto dejas kustību konsultante ir Simona Orinska. Lomas izrādē atveido Regīna Razuma, Liena Šmukste, Inga Tropa, Kristīne Krūze vai Inga Alsiņa-Lasmane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti