Ģimenes tēma, 10 jauniestudējumi un rekonstrukcija – Valmieras teātris uzsāk 100. sezonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Neskatoties uz to, ka teātra ēka ārēji joprojām atgādina drupas, 3. augustā Valmieras Drāmas teātra kolektīvs pulcējās pie netālu esošā, režisoram Oļģertam Kroderam veltītā mākslas objekta "Krodera ābele", lai atklātu teātra 100. sezonu. Tā kā rekonstrukcijas darbi turpināsies visas sezonas garumā, Valmieras teātris daudz laika pavadīs viesizrādēs Rīgā un visā Latvijā, turpinot spēlēt arī mājās – teātra Apaļajā zālē. Jaunajā sezonā plānoti 10 jauniestudējumi, kuros līdzīgi kā pērn spēcīgi iezīmējas ģimenes tēma, informēja teātra pārstāvji.

Teātra sezona jau tradicionāli sākas ar Valmieras vasaras teātra festivālu, nu jau septīto, kas norisināsies no 4. līdz 7. augustam. Teātra štata režisoru festivālam iestudētās izrādes ar Valmieras teātra aktieriem un viesmāksliniekiem – Toma Treiņa 21. gadsimta absurds "Rinda" un Ineses Mičules dvēseles nemiers dejas valodā "Plaušas" – pēc festivāla pāries teātra repertuārā un tiks spēlētas iekštelpās.

Kā uzsvēra teātra pārstāvji, spītējot sarežģītajiem darba apstākļiem, teātris nav samazinājis savas radošās ambīcijas un līdzās štata režisoriem šosezon te savas izrādes iestudēs arī citi režisori – bez festivāla jauniestudējumiem plānoti vēl astoņi jaundarbi.

Pirmā sezonas pirmizrāde gaidāma 16. septembrī, režisora Elmāra Seņkova iestudējums "Nelabie. Pēc Dostojevska", kam dramaturģisko materiālu veidojusi Justīne Kļava, iedvesmojoties no pasaules literatūras klasiķa Fjodora Dostojevska 1872. gadā izdotā romāna "Velni".

Novembra sākumā gaidāma pirmizrāde režisora Toma Treiņa un dramaturģes Lindas Rudenes veidotajai izrādei pēc leģendārā vācu kinorežisora Vernera Hercoga filmas "Ģimenes romāns" motīviem.

Turpinot domāt par teātra mazajiem skatītājiem, decembrī gaidāms jaunās režisores Ilzes Blokas iestudējums bērniem – somu rakstnieka Petra Tamminena stāsts "Kā sagaidīt citplanētieti", kas caur humoru māca gan bērnus, gan pieaugušos, kā pārvarēt bailes, sastopoties ar nepazīstamo.

Norvēģu dramaturga Jūna Fosē ģimenes drāmu "Vārds" iestudēs režisors Reinis Suhanovs, pirmizrāde paredzēta janvāra vidū. Februāra beigās pie skatītājiem nonāks režisores Ineses Mičules iestudējums amerikāņu dramaturga Jūdžina O’Nīla lugai "Sēras piestāv Elektrai", kas dēvēta par vienu no augstākajām klasiķa dramaturģijas virsotnēm un stāsta par kādas ģimenes kaislībām un savu traģisko notikumu dēļ līdzinās grieķu traģēdijai.

Sezonas otrajā pusē plānoti vēl trīs jauniestudējumi – aprīlī pirmizrāde režisora Regnāra Vaivara darbam "Stāsti par dakteriem", tāpat izrādi iestudēs arī režisore Indra Roga un gaidāms vēl viens Toma Treiņa jauniestudējums.

Valmieras teātrī darbu uzsākusi kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti