FOTO: Latvijas Nacionālais teātris gaida «Skroderdienu» skatītājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Latvijas Nacionālajā teātrī atkal ir sācies “Skroderdienu” laiks – līdz 22. jūnijam tiks nospēlētas desmit Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos”, un katrā izrādē uz skatuves būs faktiski viss Nacionālā teātra aktieru ansamblis.

Kā katru gadu, teātris šajā laikā ir īpaši  izpušķots un gaida skatītājus, informēja Nacionālā teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

“Skroderdienu” skatīšanās latviešiem jau sen nav tikai teātra apmeklējums, bet gatavošanās Jāņiem, ielīgojot gada īsāko nakti. Tiem pilsētniekiem, kas Jāņos Rīgu nepamet, Nacionālā teātra “Skroderdienas” ar slaveno līgošanas skatu kļūst par sava veida Jāņiem.

Kā ik gadu pirmsjāņu dienās – Silmaču sētā atkal ieradies Dūdars, viņam pa pēdām žīdu ģimenīte – pauninieks Ābrams ar dēlu Joski un šneideriene Zāra, bet priekšā jau gaida Bebene, Tomuļmāte un Pindacīša, un skroderdienas iet vaļā - uzbrūk bites, sprāgst krāsns, pazūd zaļā krūze un lūst sirdis.

Skroderdienu fenomens varētu būt meklējams mūsu saknēs, tās ir sava veida ilgas pēc harmonijas un mājām.  “Neskatoties uz to, ka šobrīd vairākums Latvijas iedzīvotāju ir pilsētnieki, mēs visi senākā vai mazāk senā pagātnē nākam no laukiem, tādēļ mums jau zemapziņas līmenī ir tuva šī lauku saime, kur pretstatā šodienas urbānajai videi – viens otru pazīst, kur pošanās kāzām un skroderu atbraukšana ir gadsimta notikums, kur viss ir pa īstam un pamatīgi, kur ir šī tiešā saikne ar dabu, tās ritmu un tradīcijām,” atzīst teātra direktors Ojārs Rubenis. 

Režisore Indra Roga, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Večella Varslavāne, Nika  Matvejeva muzikālais noformējums, horeogrāfe Inga Raudinga.

Lomās: Dita Lūriņa, Jānis Āmanis, Raimonds Celms, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Uldis Siliņš, Līga Zeļģe, Agnese Cīrule, Ivars Puga, Daiga Gaismiņa, Sanita Pušpure, Ivars Kļavinskis, Ināra Slucka, Indra Burkovska, Līga Liepiņa, Jurģis Spulenieks, Juris Lisners, Ģirts Liuziniks, Gundars Grasbergs, Inga Misāne-Grasberga, Zane Dombrovska, Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Mārtiņš Brūveris, Egils Melbārdis, Zane Jančevska, Anna Klēvere, Jānis Skanis, Voldemārs Šoriņš, Evija Skulte, Daiga Kažociņa, Mārtiņš Egliens, Juris Hiršs, Valdis Zilveris, Lolita Cauka, Astrīda Kairiša, Rasma Garne, Lāsma Kugrēna, Māra Zemdega, Inta Tirole, Ausma Ziemele, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Uldis Norenbergs, Jānis Vimba, Arturs Krūzkops, Romāns Bargais, Madara Bore, Igors Šelegovskis,  Madara Botmane, Maija Doveika, Ilva Centere, Kārlis Reijers, Mārcis Maņjakovs, Adele Melisa Aukšmuksta, Emīlija Sindija Ēķe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti