Cēsu Mākslas festivālā notiks Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Cēsu Mākslas festivālā 23. augustā notiks pavasarī mūžībā aizgājušajai teātra kritiķei un ilggadējai festivāla teātra programmas kuratorei Silvijai Radzobei veltīta teatrāla performance. Tā būs improvizēta basketbola spēle, kurā piedalīsies Latvijas garākie aktieri, basketbolists Dāvis Bertāns un komiķis Jānis Skutelis. Performance notiks sporta hallē “Cēsis”, un to veido Valters Sīlis un Zane Radzobe. Izrādē skanēs pašas Silvijas Radzobes teksti.

Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars par Silvijai Radzobei veltīto basketbola spēli
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Festivāla direktors Juris Žagars Latvijas Radio stāstīja: “Mēs šo projektu izdomājām ar Vili Daudziņu pirms pāris mēnešiem. Tas sauksies “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle ar Latvijas garāko aktieru piedalīšanos”. Proti, no katra teātra būs izvēlēti Silvijas mīluļi, bet garākie. Un viņi tiešām spēlēs basketbolu! Zane Radzobe veido tekstus, Valters Sīlis ir uzņēmies režiju. Tā, protams, būs performance, tas būs tāds joks, tāda refleksija par Silviju. Jo viņa bija cilvēks, kas pilns ar humoru.”

Silvija Radzobe kopš 2015. gada bija festivāla “Grand Prix” teātra skates veidotāja, izraudzījās sezonas izcilākās izrādes programmai un izglītoja festivāla apmeklētājus ar lekcijām. Viņas kaislība bija ne tikai teātris un izrādes, bet arī basketbols un tā aktualitātes, ko viņa komentēja tikpat azartiski un priekpilni kā teātrī notiekošo.

Literatūras un teātra zinātniece, teātra kritiķe Silvija Radzobe mūžībā devās šī gada 21. aprīlī. Organizatori paziņojumā medijiem norāda –

festivāls, godinot un pieminot spilgto personību, velta Silvijai Radzobei performanci, kurā apvienotas viņas trīs pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols.

Performance tiek īstenota kā Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra un Liepājas teātra kopprojekts.

Silvijas Radzobes meita Zane Radzobe stāsta: “Silvijai Radzobei patika sadarboties ar Cēsu festivālu tā atmosfēras un ambīciju dēļ. Man šķiet, tas abiem bija kopīgs – nemitīgi izcilības meklējumi, bezkompromisu skats uz kvalitāti un pāri visam uzticība cilvēciskām vērtībām. Mamma ir izdarījusi ļoti daudz – gan kā kritiķe, gan kā zinātniece un pedagoģe, un nemitīga kvalitātes latiņas uzturēšana viņai nopelnīja stingra, reizēm pat skarba profesionāļa reputāciju. Bet tie, kuri viņu pazina tuvāk, zina, ka viņa bija ne tikai spoža, bet arī silta, dzīvi visās tās krāsās mīloša un ļoti rotaļīga sieviete. Tāpēc Cēsu festivāls, pieminot ilgstošo sadarbību, skatītājiem piedāvās rotaļu – performanci, kurā apvienotas mammas trīs pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols.

Tas ir traks projekts, bet bez krietnas devas mākslinieciska vājprāta netop nekas, kritiķu recenzijas un zinātnieku pētījumus ieskaitot.”

Basketbolu spēlēs īsta zvaigžņu komanda – dažādu paaudžu un fiziskās sagatavotības teātra un sporta entuziasti – Nacionālā teātra aktieri Guntars Grasbergs, Jānis Vimba, Mārcis Maņjakovs, Raimonds Celms, Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts, Liepājas teātra aktieri Gatis Maliks, Viktors Ellers, Egons Dombrovskis, Dailes teātra aktieri Dainis Grūbe, Juris Žagars, Gints Grāvelis, Artūrs Dīcis, Jānis Strenga, Andris Bulis, Intars Rešetins.

“Spēle notiks, kā jau tas basketbolā noteikts – katra ceturtdaļa 10 minūtes. Katram aktierim būs sava vieta un loma, bet, protams, atbilstoši sagatavotībai un entuziasmam, brīvi improvizējot, sadalījušies komandās un līdzjutējos, rādīsim, ko mākam. Zināms, ka Silvija Radzobe bija kaislīga NBA kluba Ņujorkas “Knicks” fane, bet arī mēs vilšanos nesagādāsim,” sola Juris Žagars.

Spēles apmeklētājus sagaida arī dāliju parāde, kur kādai jaunizveidotai šķirnei tiks piešķirts vārds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti