Būvnieks sola Jaunā Rīgas teātra būvniecību pabeigt oktobrī; VNĪ nav saņēmuši plānu mērķa realizācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Pilnsabiedrība "SBSC" (Skonto Būve" un "Skonto Construction") ir iesniegusi Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvdarbu pabeigšanas termiņa piedāvājumu – šā gada 29. oktobris, taču VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) nav saņēmusi nevienu dokumentu, kas apliecinātu, ka būvnieks to var tiešām realizēt norādītajā termiņā, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Ceturtdien, 2. februārī, notika JRT būvniecības uzraudzības sanāksmes, kur VNĪ un "SBSC" turpināja meklēt pusēm pieņemamu risinājumu teātra rekonstrukcijas iespējami ātrākai pabeigšanai.

"Šobrīd neesam saņēmuši nevienu pienācīgu pamatojumu, kā būvnieks šo [pabeigšanu] plāno realizēt paša piedāvātajā termiņā. Tā vietā saņemam saites uz ziņu portāliem, kur politiķi izsakās par inflāciju un esošajiem sarežģījumiem valstī kopumā.

Pamatojumu iesniegšana nav pārmērīgas prasības, un to labi saprot arī pilnsabiedrība "SBSC". JRT tiek būvēts par valsts budžeta un Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, nevis privātiem, līdz ar to

mums ir jāgūst 100% pārliecība, ka šajā situācijā nenotiek uzņēmumu problēmu risināšana uz valsts rēķina," pauž Gavrilova.

"Mēs saprotam, ka JRT aktieriem sāp šīs ķildas, un tieši tāpat kā viņi arī VNĪ komanda dara visu, lai teātris iespējami ātrāk atgrieztos savās mājās. Līdz šim vairākkārtīgi esam nākuši pretī būvniekam, lai rastu nestandarta risinājumus tūlītējas situācijas risināšanai, bet tām [prasībām] ir jābūt pamatotām. Gan kompensējot cenu pieaugumu atbilstoši inflācijai, gan piešķirot avansu," uzsver Gavrilova.

Līdz šim "SBSC" nav iesniegusi trūkstošo pamatojumu ārkārtas apstākļu ietekmei, proti, ar dokumentiem pamatojusi, kas tieši ir mainījies kopš 2022. gada vasarā noslēgtās vienošanās par Krievijas izraisītā kara, Covid-19 un citu apstākļu radītās ietekmes kompensēšanu.

"Laika nav atlicis daudz – vienošanās par risinājumu ir jāatrod tuvākā mēneša laikā.

Mūsuprāt, pie noteiktiem nosacījumiem teātri joprojām var rudenī nodot ekspluatācijā, taču tas lielā mērā ir atkarīgs no būvnieka gribas un vēlmes izpildīt izvirzītos nosacījumus. Līdz šim tie izpildīti tikai daļēji, turklāt katru reizi mēs redzam mazliet atšķirīgu ainu. Tādā situācijā mūsu iespējas rast risinājumu ir izsmeltas," uzsver Gavrilova.

Valsts Nekustamo īpašumu pārstāvis komentē situāciju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jau vēstīts, ka pilnsabiedrība "SBSC" ir vairākkārt vērsusies ar dažādām prasībām, kuras VAS "Valsts nekustamie īpašumi" ir nodrošinājusi. Papildus būvniekam kompensēts cenu pieaugums atbilstoši inflācijai 2,18 miljonu eiro apmērā, pēc "SBSC" lūguma piešķirts arī papildu avanss viena miljona eiro apmērā. Turklāt būvnieka iesniegtie rēķini par aktuālo darbu apmaksu tiek apmaksāti vairākas reizes mēnesī vienā līdz divās dienās pēc to iesniegšanas, nevis vienu reizi mēnesī 30 dienās, kā tas bija paredzēts sākotnēji. VNĪ ir spēruši visus šos soļus, lai atvieglotu būvnieka situāciju un projekts būtu nodots laikus, norāda VNĪ pārstāvji.

VNĪ jau iepriekš būvnieku ir brīdinājuši, ka, nekāpinot tempu, termiņā iekļauties neizdosies. Lai izpildītu darbus noteiktajā termiņā, pēc paša būvnieka "SBSC" sākotnējās darbu izpildes programmas bija plānots objektā nodarbināt  aptuveni 240 cilvēku, šādu darbu intensitāti būvnieks līdz šim nav sasniedzis, skaidroja VNĪ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti