Atklās pieminekli Mārim Liepam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Ceturtdien, 5. septembrī, plkst.21.00 tiks atklāts piemineklis izcilajam rīdziniekam, baletdejotājam Mārim Rūdolfam Liepam. Piemineklis ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu dāvinājums Rīgas pilsētai, un tas atradīsies kanālmalā pie tiltiņa starp operu un Latvijas Universitāti.

“Šis būs pirmais piemineklis Latvijā, kas veltīts dejas mākslai. Māris Liepa bija ne vien izcils baleta mākslinieks un savas dzimtās pilsētas Rīgas patriots, bet vienlaikus ir arī simbols tai ļoti augstajai un pasaulē novērtētajai kvalitātei, kāda piemīt dejas kvalitātei Latvijā. Līdz ar to piemineklis iemūžinājis tās tradīcijas, ko gadu desmitiem kopusi Latvijas baleta skola," uzsver Latvijas Nacionālā baleta vadītājs Aivars Leimanis.

Pieminekli pēc kuratores Helēnas Demakovas uzaicinājuma veidojuši igauņu mākslinieki Jāns Tomiks un Jiri Ojavers – Igaunijas Mākslas akadēmijas profesori, kas pārstāvējuši savu valsti Venēcijas biennālē, bet Jāns Tomiks ir vislielāko starptautisko atzinību un atpazīstamību guvušais Baltijas valstu mākslinieks. Viņš kuratoru veidotajās izstādēs piedalījies gan Venēcijas biennālē, gan New Museum Ņujorkā. Pieminekļa arhitekti ir Pēters Pere (Igaunija) un Juris Gertmanis (Latvija).

Skulptūras iniciatori un finansētāji ir mecenāti Boriss un Ināra Teterevi. Šis jau ir otrais viņu fonda atbalstītais mākslas darbs Rīgas publiskajā telpā. Pirmais bija 2012. gadā atklātā krievu mākslinieka Dmitrija Gutova veidotā “Gondola” Mākslas muzeja “Rīgas birža” ātrijā, kuru bez maksas var aplūkot ikviens apmeklētājs. 2013. gada pavasarī mecenāti rosināja Rīgas pilsētvides mākslas darbu konkursa izstādi “Rīga smaida”, kuras uzvarētāju darbus paredzēts atklāt 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tika nodibināta un darbojas LNO Akadēmija.

Pieminekļa atklāšana 7. septembrī būs skatāma Latvijas Televīzijas 1.kanālā LNO ēkas 150.jubilejai veltītā koncerta demonstrācijas ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti