Ar koncertciklu «Dailes kanons» Liepājā viesosies Dailes teātra aktieri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Ceturtdien, 25. novembrī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" viesosies Dailes teātra aktieri, kuri koncertciklā "Dailes kanons" apmeklētājiem atklās savu redzējumu par Latvijas kultūras kanona – Dailes kanona vērtībām. Šajā koncertā divas koncertcikla programmas būs apvienotas vienā, informēja koncertzāles pārstāvji.

Koncertprogrammas "Dailes kanons. Strenga. Šipkēvics / Pupure. Egliņa" centrā būs Dailes teātra aktieri Juris Strenga un Lidija Pupure, kuri Jāņa Šipkēvica un Agneses Egliņas atskaņotas klaviermūzikas pavadībā klausītājus vedīs noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē.

Programmā aktieri atklās savu redzējumu par vērtībām, kuras būtu jāiekļauj pašu sastādītā kultūras kanonā. Koncerta divās daļās tiks apspēlēti cilvēka esības meklējumi, kas ietverti vācu filozofa dogmās un spilgtāko latviešu dzejnieču daiļradē.

Koncerta pirmajā daļā Juris Strenga izdzīvos līdzi pasaulslavenā filozofa Frīdriha Nīčes darba "Tā runātāja Zaratustra" niansēm, iepazīstinot ar jaunu skatījumu uz šķietami pazīstamām lietām – kristīgo morāli un cilvēka vietu sabiedrībā. Performance sola atsaukt atmiņā Strengas atveidoto mācītāju un ideālistu no izrādes "Branda", kurš mudina pacelties pāri ikdienišķajam, – tieši to pašu Juris Strenga darīs arī "Dailes kanonā". Aktiera vēstījumu paspilgtinās komponista Jāņa Šipkēvica mūzika, kas radīta šai izrādei un izskanēs paša autora izpildījumā.

Vakara otrajā daļā Lidija Pupure piedāvās ielūkoties sievietes pasaules redzējumā, kas iesakņojies Zentas Mauriņas esejās un Aspazijas dzejas rindās. Aktrise aicinās skatītājus atklāt sievietes subjektīvo skatījumu uz dzīves jēgu mainīgā un grūti paredzamā laikā, kā arī kopīgi reflektēt par cilvēcisko esību. Kopā ar Pupuri sieviešu pasaules ainas iekrāsos pianistes Agnese Egliņas klavierspēle, atskaņojot Lūcijas Garūtas, Imanta Zemzara un citu latviešu komponistu mūziku.

"Dailes kanons" ir teātra simtgades svinību programmā tapis septiņu koncertu cikls, kas ir veltījums tiem aktieriem, kas ar savu dzīvi, garu un meistarību turējuši Dailes teātri augstā līmenī. Aktieris un režisors Juris Strenga "Dailes teātrī" darbojas jau kopš 1958. gada, aktrise Lidija Pupure darbu teātrī uzsākusi 1960. gadā. Abi aktieri piedalījušies neskaitāmos iestudējumos, radošos projektos un kinofilmās un saņēmuši "Spēlmaņu nakts" balvu, – 2016. gadā Juris Strenga apbalvojumu saņēmis par mūža ieguldījumu teātra mākslā, 2012. gadā Lidija Pupure nominācijā "Gada labākā aktrise otrā plāna lomā" par Greisas lomu JRT izrādē "Vigīlija. Sapnis par nomodu".

Koncertu var apmeklēt tikai personas, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19 infekciju. Šajā pasākumā nav iespējams nodrošināt atsevišķu, epidemioloģiski drošu sektoru ģimenēm ar bērniem un garantēt apmeklētāju plūsmu nesatikšanos, tādēļ ar negatīva testa rezultātiem bērni pasākumā netiks ielaisti. Apmeklētājiem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, bet apmeklētājiem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju. Apmeklējot pasākumu, katram apmeklētājam pie ieejas jāuzrāda drošības līmenim atbilstošs Covid-19 digitālais sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un pasākuma ieejas biļete. Koncertzāles apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska un, pārvietojoties pa koncertzāles telpām, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti