Aktieri apvienojas uzvedumā «Es esmu» teātru senioru atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

2.jūnijā Mūzikas namā "Daile" norisināsies Latvijas teātra senioru atbalsta projekts - māksliniecisks uzvedums "Es esmu".

Uzvedumā "Es esmu" piedalīsies vairāki teātra izcilnieki - Velta Skurstene, Baiba Indriksone, Leonīds Lencs un citi, lai kopīgi savāktu līdzekļus teātra senioru veselības aprūpei. "Es esmu" režisors ir Regnārs Vaivars, pasākumu vadīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš.

"Es esmu" būs unikāla kolāža - mākslinieciski sakārtoti izrāžu fragmenti, ko šodienas vadošie aktieri no Valmieras, Liepājas un Rīgas teātriem izpēlēs kopā ar savas profesijas izciliem priekšgājējiem. Uzvedumā piedalīsies Velta Skurstene (fragments no "Ēzelītis Ī-Ā"), Baiba Indriksone ( fragments no "Pazudušais dēls"), Ņina Oinase (fragmens no "Trīnes grēki") un citi. Uzvedumā piedalās arī Ņina Ņeznamova un Leonīds Lencs (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), Haralds Ulmanis un Ieva Mūrniece (Liepājas teātris), Ruta Birgere un Vizma Kalme (Valmieras drāmas teātris), Ludmila Tarasova un Mārtiņš Vērdiņš (Dailes teātris) un daudzi šodienas aktieri no Rīgas, Liepājas un Valmieras teātriem, kurus vecmeistari paši izvēlējušies sev par partneriem.

Pasākuma dienā Mūzikas namā "Daile" cilvēki ir aicināt aplūkot un piedalīties unikālā ziedojumu izstādē-tirdziņā, kur aktieri būs izstādījuši savas personīgās un ar teātri saistītās atmiņu lietas.

Aktieru dalība uzvedumā ir brīvprātīga un nesavtīga. No biļetēm iegūtie ienākumi tiks novirzīti Latvijas teātru senioru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai: dzirdes aparātu, zobu protēžu un medikamentu iegādei, kā arī operāciju veikšanai un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

"Mēs vēlamies vērst uzmanību uz veco ļaužu viedo pieredzi, dzīves gudrību un tās vērtību, kas uzvedumā simboliski tiks nodota mūsdienu aktieru paaudzei. Skatuves mākslas seniorus "atvest atpakaļ no meža, izsēdināt ārā no ragaviņām" un iesēdināt goda vietā - ļaut būt līdzaktīviem šodienā, daloties pieredzē," tā projekta iniciatīvu raksturo režisors Regnārs Vaivars.

Uzvedumu rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība un Latvijas Teātru radošo personību atbalsta fonds. Fonds šobrīd rūpējas par 86 senioriem, kuri savus spēka gadus un veselību atdevuši teātrim.

Uzvedums "Es esmu" notiks 2.jūnijā plkst. 19 mūzikas namā "Daile". Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti