Liepājas teātrī top jutekliska satīra par mīlestības un attiecību tēmu «Mīlestības vārdā»

Liepājas teātrī pirmo reizi strādā režisors Jānis Znotiņš, kurš ieradies kopā ar savu komandu – dramaturģi Anci Muižnieci, mākslinieci Pamelu Butāni, horeogrāfi Agati Bankavu, kuriem pievienojies arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Šādā komandā visi strādā, lai iestudētu izrādi "Mīlestības vārdā", kurai dots žanriskais apzīmējums – jutekliska satīra. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 8. jūnijā, tā paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 15 gadiem, informē teātrī.

Režisors Jānis Znotiņš mērķtiecīgi veido izrādes jauniešiem, kā saka viņš pats: "Ja tev nepatīk kaut kādi procesi sabiedrībā, tad jāizglīto jaunieši." Tieši vidusskolēni ir šī gaidāmā iestudējuma mērķauditorija, bet ne tikai – kā Znotiņš pierādījis ar saviem agrākajiem iestudējumiem citos teātros, piemēram, "Mēs, roks, sekss un PSRS" Valmieras Drāmas teātrī, kas nospēlēts jau vairāk nekā 100 reizes, viņa veidotās izrādes uzrunā arī pieaugušos skatītājus. Režisors izrādi veido kā spēles teātri, nosacītībā, tādējādi rosinot skatītāju fantāziju.

Kā uzsver izrādes radošā komanda: "Bieži dzirdēts vārdu savienojums "tradicionāla ģimene", taču nav skaidrs, kas īsti ar to būtu jāsaprot. Tāpēc mēs ar visu nopietnību centāmies izpētīt, kas aiz šiem vārdiem slēpjas, iztēloties un izdzīvot uz skatuves pareizas un tradicionālas attiecības. Tā rezultātā nonācām pretrunu un smieklu pasaulē, tāpēc nu ir radusies juteklīga satīra par mīlestības un attiecību tēmu.

Laikmetā, kurā jauni cilvēki aizvien mazāk satiek viens otru dzīvē, un, neraugoties uz plašajām tehnoloģiju iespējām, bieži vien izjūt dziļu vientulību, sabiedrība (politiskie spēki, kopienas, biedrības, pašvaldības, skolu direktori un skolotāji, vecāki, vecvecāki, vienaudži un visi citi, kam vien nav slinkums) grūž jaunu cilvēku prātos priekšstatus par to, kā pareizi, kad un ar ko viņiem būtu jāveido attiecības. Šie priekšstati tiek nodoti no paaudzes paaudzē, atstājot mūsos dziļus nospiedumus un nepārvaramas bailes kļūdīties. Jaunībā mīļotā cilvēka meklējumi ir sevišķi aktuāli un jūtīgi. Mēs uzskatām, ka pret tiem jāattiecas ar vislielāko cieņu, jo dzīve tikai tāpēc ir skaista, ka tā nav mūžīga, un mums tajā ir dota spēja just, iemīlēties, pārdzīvot un mīlēt."

Izrāde tiek veidota ar teātra jaunajiem aktieriem, kas paši ir jauni cilvēki, un attiecību veidošanas vai neveidošanas jautājums arī viņiem ir aktuāls. Dažādās attiecību variācijas, sākot ar Ādamu un Ievu Ēdenes dārzā, turpinot ar latviešu tautas dainām un precību tradīcijām, un pat iejūtoties Lāčplēša, Laimdotas un Spīdolas attiecībās, izspēlēs Kintija Stūre, Madara Kalna, Agnija Dreimane, Valts Skuja, Kārlis Artejevs un Artūrs Irbe.

"Mīlestības vārdā" ir Liepājas teātra šīs sezonas pēdējais jauniestudējums. Šosezon izrādi iespējams noskatīties arī 9. un 13. jūnijā.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Programmas "Latvijas skolas soma" satura radīšana" atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti