Klaunāde, žonglēšana un «smīdināšana līdz nāvei». Aicina uz cirka festivālu «Re Rīga!»

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā "Re Rīga!" šogad galvenā uzmanība veltīta klaunādes, objektu manipulācijas un žonglēšanas izrādēm. Festivāls norisināsies no 15. līdz 20. augustam Rīgas cirkā un pilsētvidē – Vērmanes dārzā, informēja festivāla rīkotāji.

Festivāla programmā iekļautas gan maksas, gan bezmaksas, gan ģimenēm, gan pusaudžiem un pieaugušajiem adresētas izrādes. Šoreiz viesi nākuši no dažādiem pasaules reģioniem – no Spānijas, Francijas, Zviedrijas, Somijas, Argentīnas un Baltijas valstīm.

Šovasar festivāls "Re Rīga!" notiks 11. reizi un aicinās uz sālsmaizi nesen renovētajā Rīgas cirka arēnā, kur tiks svinēta ierašanās tēma – atgriešanās atjaunotajās mājās, ierašanās jaunā vai jau pazīstamā zemē un ierašanās neparastā un varbūt pat neiespējamā pasaulē.

Visu vecumu auditorija varēs skatīt klauna Cronopio (Argentīna, Latvija) izrādi "Pačamamo" – stāstu par kādu ne īpaši veiklu ceļotāju, kura koferī satilpinātas gan noderīgas, gan pavisam savdabīgas lietas.

Apvienības "Kapsel" (Zviedrijas) izrāde "Aparāts" pievērsīsies eksperimentiem laikā un telpā – optiskajiem brīnumiem un ikdienišķu objektu pārvērtībām.

Objektu manipulācija un sadzīves (galvenokārt virtuves) rīki būs sastopami arī Federiko Menini (Argentīna/Spānija) izrādē "Oyun" ("Spēle").

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Festivāla programmā iekļauta arī dejas un žonglēšanas apvienības "Cie Monad" (Francija) meditatīvā izrāde "Yin Zero", kurā ietvertas atsauces uz sūfiju kultūru.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

"La Triochka" (Francija) akrobātikas valodās runās par sociālo hierarhiju un dažādiem attiecību modeļiem, starptautiskās cirka platformas "circusnext" 2023. gada finālisti "Recover Laboratory" (Somija) darbizrāde (izrādē, kas vēl atrodas tapšanas procesā) "Mazāks par trīs" ļaus ielūkoties tās tapšanas procesā, bet Adrians Švarcšeins (Spānija) un Jūrate Širvīte-Rukštele (Lietuva) staigājamā izrādē "Arrived" ("Ierašanās") aicinās skatītājus sev līdzi retro noskaņu pasaulē – āra kafejnīcā, uz parka soliņa un pat strūklakā.

Viena no festivāla kulminācijām būs pieaugušo auditorijai paredzētā apvienības "Los Galindos" (Katalonija) melnā humora izrāde "Beigts no smiekliem" – tiesas prāva, kurā kāds no komiķiem tiek tiesāts par skatītāja nosmīdināšanu līdz nāvei.

Festivāla "Re Rīga!" radošais direktors Mārtiņš Ķibers stāsta, ka sākotnēji, 2013. gadā, "Re Rīga!" bijis iecerēts kā vienreizējs Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada iesildīšanas pasākums, taču, pateicoties publikas milzīgajai atsaucībai, festivāls kļuvis par ikgadēju notikumu un norisināsies jau 11. reizi: "Šovasar festivāls svin ierašanās tēmu – pēc ilgāka laika festivālā ierodas mākslinieki no dažādām pasaules malām, festivālā ierodas sūfiji, klauni un retro tēli no pagājušā gadsimta. Turklāt festivālam šī ir ierašanās un atgriešanās nu jau renovētajā Rīgas cirka arēnā, kas ļauj uzņemt daudz jaudīgākas izrādes nekā iepriekš."

Festivāla programmā iekļautas arī vairākas bezmaksas meistarklases – esošajiem un topošajiem cirka māksliniekiem, kam tiek piedāvāta iespēja iepazīt laikmetīgo žonglēšanu, kā arī izrāžu veidošanu ārpus tam paredzētām telpām. Ir īpaša meistarklase jaunajiem skatuves māksliniekiem. Savukārt esošajiem un topošajiem skatuves mākslu kritiķiem pieejama cirka kritikas meistarklase.

Festivāla norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, "Nordic Culture Point", "circusnext", "Baltic Nordic Circus Network", programma "Radošā Eiropa". Meistarklašu programma notiek projektu "Grassroot Network", "Beta Circus" un Rīgas cirka meistarklašu programmu norises laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti