Pirmizrādi piedzīvos kustību izrāde pusaudžiem «Gaiši zilais punkts»

16. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos "Istabas teātra" iestudējums "Gaiši zilais punkts". Jauniestudējums bez vārdiem, bet ar kustības, mūzikas, scenogrāfijas, gaismas mākslinieciskajiem risinājumiem mēģinās empātiski iejusties pusaudža emociju pasaulē, apliecinot, ka katram pusaudzim un viņa izjūtām un emocijām ir vieta uz šīs pasaules, informēja "Istabas teātra" pārstāvji.

"Gaiši zilais punkts" ir nosaukums fotogrāfijai, ko 1990. gada 14. februārī uzņēma NASA kosmosa kuģis "Voyager 1", kad tā devās ārā no Saules sistēmas. Zemeslode šajā attēlā ir mazs gaiši zils punkts.

"Kas ir vienojošs jaunieša emocionālajai pasaule ar Lielo sprādzienu un procesiem pēc tā? Jaunības maksimālisma posms ir vienlīdz pilnas ārkārtīgi jaudīgas enerģijas un tikpat dramatiska sabrukuma. Līdzīgi kā mūsu galaktikā, kur elementārdaļiņa Higsa bozons var iznīcināt visu, bet vienlaikus viss no tā sastāv," teikts izrādes aprakstā. "Ar jauniešiem runā visi. Skolā skolotāji, mājās vecāki, uz ielas citi pieaugušie, skolas sargi, veikalu pārdevēji un lielākoties kāds viņus māca dzīvot. Taču emocionālo pasauli ikviens no mums izjūt ķermeniski. Mums trīc kājas no uztraukuma, mēs piesarkstam no dusmām vai kauna, mēs svīstam, savelkam rokas dūrēs un smaidām."

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammas "Programmas "Latvijas skolas soma" satura radīšana" atbalstu.

Izrādes radošā grupa: režisors Jānis Znotiņš, horeogrāfe Agate Bankava, dramaturģija Jānis Znotiņš, mākslinieks Adrians Toms Kulpe, lomās Melānija Linda Muskare, Arturs Muskars, Oskars Moore.

Izrādes paredzēta skatītājiem no 12 gadu vecuma, tās ilgums ir 45 minūtes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti