Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

"Pīters Pens. Sindroms" Nacionālajā teātrī

Kādu melodrāmu slēpj "Mazā prinča" tēli?

FOTO: Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par Konsuelu Sent-Ekziperī

2. februārī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrāde dramaturģes Justīnes Kļavas radītajai lugai "Konsuela Sent-Ekziperī" Henrija Arāja režijā, informēja teātrī. Stāsts par lidotāja grāfa Antuāna Sent-Ekziperī liktenīgo sievieti Konsuelu, kura, kā uzskata, ir ierakstīta kaprīzajā un egocentriskajā Rozes tēlā Sent-Ekziperī slavenākajā darbā "Mazais princis".

"Melodrāmu parasti veido neparasti notikumi, eksotiska vide, un, protams, kāds ārējs ļaundaris, kas apdraud divu mīlētāju laimi. Bet kas notiek, ja melodrāmas žanrs izkāpj no grāmatas lappusēm un pārceļas uz reālo dzīvi? Kā diviem mīlētājiem saglabāt savu mīlestību, ja vienīgie ļaundari, kas traucē kopīgai laimei, ir viņi paši?" vaicāts izrādes aprakstā.

Argentīnas revolūcijas priekšvakarā jauna Dienvidamerikas indiāņu izcelsmes atraitne saderinās ar lidotāju grāfu Sent-Ekziperī, lai kopā ar viņu pārceltos uz Āfriku un ļautos piedzīvojuma vilinājumam, tomēr jau pavisam drīz atklāj, ka īsta mīlestība dzīvē un literatūrā ir divas pilnīgi pretējas lietas.

Izrādes radošajā komandā režisors Henrijs Arājs, scenogrāfs Adriāns Toms Kulpe, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Linda Mīļā, komponists Platons Buravickis.

Lomās: Diāna Krista Stafecka, Rihards Jakovels, Artis Jančevskis, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti