Turaidas muzejrezervātā notiks starptautiskais folkloras festivāls «Baltica»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

7. jūlijā no plkst. 15.30 līdz vakaram Turaidas muzejrezervātā skanēs starptautiskais folkloras festivāls "Baltica". 2022. gadā starptautiskā folkloras festivāla "Baltica" tēma ir "Spēle" un moto "Nāc ar mani spēlēties", informēja rīkotāji.

Pēcpusdienā no 15.30 līdz 17.30 Dainu kalnā dziesmas izdziedās folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no dažādiem Latvijas novadiem, bet Jāņkalnā uz kokļu saspēli aicinās etnomuzikologs un koklētājs Ansis Jansons, kurš pazīstams kā kokļu skolas "Kokļu mežs" dibinātājs un vadītājs.

Plkst.18.00 Dziesmu dārzā izskanēs festivāla atklāšanas koncerts "Spēlē šādu vakariņu", kurā satiksies un paaudžu spēles priekam ļausies vairāk nekā 50 folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu dalībnieki no Vidzemes, Latgales, Sēlijas, Kurzemes un Zemgales, latviešu diasporas folkloras kopas "Dūdalnieki" un "Rēvele", kā arī viesi no kaimiņu valstīm – Lietuvas folkloras kopas "Labingis" un "Ratilio", Igaunijas dziedātājas no Serves Sāremā un muzikanti "Mooste Folk Club".

Pēc koncerta Dziesmu dārzā vienu stundu no plkst. 20.30 turpināsies Lielā sadziedāšanās, kur festivāla dalībnieki kopā ar skatītājiem izdziedās tautā iemīļotas tautasdziesmas.

"Turaidas muzejrezervāts, Dainu kalns ir festivāla dalībnieku iemīļota, iespēlēta tikšanās vieta, kur tiek vairots prieks un kopība pilnīgi visus festivāla rīkošanas gadus Latvijā. Vieta, kur, kā saka paši kopu dalībnieki, gūt saskaņu ar sevi un dabu gan spēlējoties, gan svētkus svinot. Atklāšanas koncertā visi varēs ļauties spēles priekam, ieklausoties dziesmu stāstos par attiecībām, kas gadu simtiem caurvītas ar cerību, tā teikt, saspēlēt uz vienas nots. Jo spēle ir kā dzīve, un dzīve kā spēle," atklāja koncerta režisore Anda Skuja.

Turaidas muzejrezervātā festivāla laikā skatāmas divas izstādes – "Vienotais laiks. Gunāram Krollim – 90" un brīvdabas izstāde "Tautasdziesma Dainu kalnā", kurā būs apskatāmi fotomirkļi no iepriekšējiem "Baltica" festivāliem.

 "Baltica" kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Šogad festivālu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Kuldīgas novada pašvaldību, Rīgas domi, Siguldas novada pašvaldību, Talsu novada pašvaldību, Ventspils novada pašvaldību un Ventspils Kultūras centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti