FOTO: Lūznavas muižā skatāma Latgales podnieku izstāde «Pūdu pavasars»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No 25. maija līdz 25. jūnijam Lūznavas muižas “Kulturys škiunī” apskatāma astoņu Latgales podnieku jaunāko darbu izstāde “Pūdu pavasars”, reizē ar kuru muižas kompleksā tapis arī jauns, podniecībai veltīts sienu gleznojums, medijus informē Lūznavas muižas pārstāvji.

Izstādes rīkotāji skaidro, ka izstādes nosaukums “Pūdu pavasars” (“Podu pavasaris”) simboliski iezīmē tieši šī gada pavasari, kurš visus pārsteidzis ar “nogāztajiem podiem” – pandēmiju, kura mainījusi ierasto dzīves ritmu visā pasaulē. Tieši tās dēļ uz labākiem laikiem šogad pārcelta arī pavasara tradīcija – Latgales podnieku dienas, kurās šopavasar podnieki un Latgales keramikas cienītāji būtu tikušies jau 40. reizi.

“Vairākus gadus par Latgales podnieku dienas lielās izstādes mājām bija kļuvusi Lūznavas muiža, tā bija iecerēts arī šoreiz, tādēļ, neskatoties uz šo sarežģīto laiku un gribot tieši pavasarī satikties vismaz neklātienē, radās ideja par izstādi nedaudz citādākā formātā,” stāsta organizatori.

Simboliskā “podu gāšanas” tēma turpināta arī izstādes iekārtojumā, kura izveidē talkā nākusi “Flowers Events” komanda.

Savus jaunākos keramikas darbus izstādē Lūznavā atrāda Aivars un Vēsma Ušpeļi (Malny Wylky), Valdis un Olga Pauliņi, Raivo Andersons, Aleksandrs Visockis, Edvīns Vincevičs, Viktors Pankovs, Anatolijs Vituškins un Viola Bīriņa.

Līdz ar izstādi “Pūdu pavasars” uz Lūznavas muižas kompleksā esošās vecās skolas ēkas sienas pie 2018. gadā atklātā Lūznavas muižas cepļa tapis grafiti sienas zīmējums “Pūdi”, kuru veidojis hiphopa apvienības “Ausmeņa Records” dalībnieks DJ Valns.

Izstāde “Pūdu pavasars” Lūznavas muižas “Kulturys škiunī” līdz 25. jūnijam apskatāma muižas darbalaikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti