Amatiermākslas kustībai veltīts jauns raidieraksts «Ideālā Latvija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Katru otrdienu no 9. novembra līdz 28. decembrim platformā "Spotify"  klausāms Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) veidots raidieraksts "Ideālā Latvija". Tas veltīts LNKC vēsturei un ar tā darbību saistītās amatiermākslas jomas attīstībai, kas aizvien ir būtisks Dziesmu un deju svētku tradīcijas un tradicionālās kultūras saglabāšanas un tālāknodošanas pamats, informēja LNKC pārstāvji.

Sarunu cikls ierakstīts 2020. un 2021. gadā, kad pandēmijas dēļ kultūras pasākumu apmeklēšana klātienē bijusi ierobežota. Raidieraksta vadītāja Krista Vāvere ar sarunu biedriem kopīgi atskatās uz procesiem amatiermākslā, raugot rast atbildes uz jautājumu – vai un kāda bijusi Latvijas Nacionālā kultūras centra darbības nozīme un ietekme uz Latvijas kultūras procesu toreiz un šodien.

Līdzās sociālo, ekonomisko un politisko izmaiņu raksturojumam Krista Vāvere raidierakstā uzdod jautājumu: "Ideālā Latvija. Kur ārpus ilūzijām un atmiņām tā vēl pastāv? Varbūt Dziesmu svētku estrādē? Katrā Dziesmu svētku koncertā taču pamanām ne tikai dziesmas un priekšnesumus, tērpus, režiju un jaunus tehnoloģiju brīnumus. Mēs pamanām un atgādinām sev, ka esam gan diženi, gan raženi, gan skaisti. "Ideālā Latvija" ir arī Latvijas Nacionālā kultūras centra klausāmraidījums par amatiermākslas, tātad – sabiedrības vēsturi.

Caur sarunām par tautas mākslu un tās attiecībām ar varu raugāmies uz mūsu kopīgo pagātni."

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte aicina: "Raidierakstu rosinām klausīties ikvienu, kas interesējas par Latvijas kultūras procesiem un to attīstību. Klausītāju vērtējumā nododam laikabiedru atmiņas un vērtējumu par amatiermākslas kustības nozīmi Latvijas kultūrtelpā un tās vēsturiskajiem pagrieziena punktiem zināmā laika periodā. Esam godīgi paskatījušies uz to, kādi bijām, esam un kāds ceļš ejams nākotnē."

Raidierakstu "Ideālā Latvija" iespējams klausīties šeit sev piemērotā vietā un laikā. Katru otrdienu līdz 28. decembrim tiks publicēts jauns ieraksts, diskutējot par amatiermākslai piederīgās folkloras, koru, latviešu skatuviskās dejas, amatierteātru, lietišķās mākslas, pūtēju orķestru nozares, kā arī Dziesmu un deju svētku un tradicionālās kultūras nākotnes būtiskākajiem aspektiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti