VIDEO: Koncerts «Tīrs Ābols». Komponistam Jurim Ābolam – 70

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Pirmdien, 12. oktobrī, Latvijas Radio 1 koncertstudijā pulksten 18.00 skanēs programma “Tīrs Ābols”, kas veltīta komponista Jura Ābola 70 gadu jubilejai. Pats autors sarunā ar Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāju Dāvi Eņģeli atklās savas mūzikas filozofiju.

Koncerta tiešraide skatāma sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Radio 3 “Facebook” lapā, bet klausāma – Latvijas Radio 3 ēterā.

Dadaisma celmlauža Jura Ābola kompozīcijas flautai, vijolei, čellam un klavierēm atskaņos “Trio Spectrum” mūziķes – flautiste Liene Denisjuka-Straupe un pianiste Kristīne Paula, kā arī vijolnieks Sandis Šteinbergs un čellists Ēriks Kiršfelds.

No labās: Kristīne Paula, Liene Denisjuka-Straupe, Ēriks Kiršfelds, Sandis Šteinbergs
No labās: Kristīne Paula, Liene Denisjuka-Straupe, Ēriks Kiršfelds, Sandis Šteinbergs

Koncertā “Tīrs Ābols” skanēs Trio sonāte flautai, vijolei un klavierēm, “Gobi pasaka” flautai un klavierēm, “Zilonis un pelīte” vijolei un klavierēm, Sonāte vijolei klavierēm, Dodekaptihs Vidi Stellam flautai, čellam un klavierēm, Improvizācija – skerco flautai solo.

Šādā sastāvā – flauta, vijole un klavieres – komponists savā laikā muzicējis arī pats kopā ar vijolnieku Jāni Bulavu un pianistu Edmundu Goldšteinu.

Koncertprogramma atspoguļo autora oriģinālo rakstību un akcentē viņa idejas par garīgās ekoloģijas nepieciešamību. Koncerta organizatori atzīmē: “Būtu grūti definēt Jura Ābola daiļrades stilistisko piederību – tas var būt modernisms, avangards, dadaisms, bet tikpat labi arī nacionālais romantisms.”

Viens no galvenajiem “Trio Spectrum” darbības virzieniem ir latviešu autoru kamermūzikas atskaņošana un sadarbība ar komponistiem. Ansamblis atsvaidzina sen nedzirdētus, reti atskaņotus latviešu komponistu mūzikas opusus, piemēram, Ādolfa Skultes “Noveli”, Paula Dambja “Šekspīra mūziku”, Artūra Grīnupa “Noktirni”, Viļņa Šmīdberga Trio, Jura Karlsona trio “Smilšu laiks”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti