Rīta Panorāma

Maskavā izmanto jaunu robotu ēku dezinfekcijai

Rīta Panorāma

Armēnijā protestē pret Karabahas vienošanos

Vairāk nekā divdesmit mūziķu radījuši "Dod pieci!" himnu "Es zinu, Tu esi"

VIDEO: «Es zinu, tu esi» – klajā laista šī gada «Dod pieci!» himna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Atbalstot labdarības maratonu “Dod pieci!”, kura tēma šogad ir vardarbības mazināšana ģimenē, vairāk nekā divdesmit Latvijā un pasaulē pazīstamu mūziķu radījuši tā oficiālo himnu "Es zinu, tu esi”.

«Es zinu, tu esi» – klajā laista šī gada «Dod pieci!» himna
00:00 / 09:57
Lejuplādēt

Himnas vārdus sarakstījusi Inga Cipe, mūziku Jānis Šipkēvics, bet tās ierakstā piedalījušies dažādu mūzikas žanru mūziķi – Iveta Apkalna, Renārs Kaupers, Ksenija Sidorova, Linda Leen, Kristīne Balanas, Intars Busulis, Valters Pūce, Laima Jansone, Aija Andrejeva, Dons, Reinis Sējāns, Ralfs Eilands, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Aišpurs, Goran Gora, Evija Vēbere, "Tautumeitas", Aminata, Agnese Rakovska, Patrisha, "Carnival Youth", Viņa.

"Grūti aprakstīt to saviļņojošo sajūtu brīdī, kad savus gara brāļus un māsas izdodas savienot kopīgā balsī, lai pavēstītu kaut ko patiešām būtisku. Pāri muzikālām stilistikas un satura robežām šeit atklājas, ka pilnīgi ikkatrs Latvijas sabiedrībā esam saistīti ciešām saitēm. Es ceru, ka šis skaņu kopums būs kā ceļmallapa uz pušuma, kas ilgi gaidījis uzmanības staru. No sirds vēlos pateikties arī dziesmas vārdu autorei Ingai Cipei,” saka mūzikas autors Jānis Šipkēvics.

Himnas ieraksts un filmēšana notika divu dienu garumā, mūziķiem dalot dziesmas ierakstīšanas laikus tā, lai visi nepulcētos vienkopus. Dziesmas video veidojusi Latvijas Televīzija, režisores Zanes Gargažinas vadībā. Vadošais operators – Mārtiņš Šalmis.

“Dod pieci!” himnu vēsture

Jau piekto gadu labdarības maratona draugi dāvina oficiālo "Dod pieci!” himnu, kas spilgti atspoguļo katra gada tematiku. Gandrīz ik gadu labdarības maratona himna bijusi arī visbiežāk izvēlētā dziesma apmaiņā pret ziedojumu.

2016. gadā dziesmas "Nepārlaužams” tapšanā iesaistījās Māra Upmane-Holšteine, Dons, Goran Gora, Viņa, Ansis, Edavārdi, Ozols un Reiks, Intars Busulis, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, Ralfs Eilands, Justs, Aija Vītoliņa, Marta Grigale, Markus Riva, Lauris Valters, Jānis Stībelis, "Latvian Voices", Mārcis Auziņš  un DJ Rudd.

2017. gadā dziesmu “Durvis vaļā” dāvināja Gatis Irbe un viņa projekts MESA.

2018. gadā dziesmu "Apskāvieni cik” dāvināja Māra Upmane-Holšteina, Goran Gora un grupa "My Radiant You”.

2019. gadā Raimonds Tiguls un Rasa Bugavičute-Pēce kopā Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Mārtiņu Klišānu dāvināja "Klusi čukst Dievs”.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Jau šobrīd ir iespēja ziedot labdarības maratonam "Dod Pieci!” ziedot.lv mājas lapā. Sabiedrības saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur Ziedot.lv nonāks to cilvēku rīcībā, kas cietuši no vardarbības.

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim. To rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris būs Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada.

Statistikas dati liecina – katra trešā sieviete Latvijā atzinusi, ka ir piedzīvojusi fizisku vai seksuālu vardarbību ģimenē. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā. Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa vērtējums vardarbības jomā Latvijai ir 38,2, kas ir augstāks nekā vidēji Eiropas Savienības valstīs (27,5).

Latvijā sievietes biežāk nekā vidēji Eiropas Savienībā cietušas no fiziskas vardarbības sekām – 84 % sieviešu, kuras pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas ir piedzīvojušas fizisku un/vai seksuālu vardarbību, tās rezultātā saskārās ar veselības problēmām, psiholoģisku vardarbību piedzīvoja atkārtoti no esošā vai bijušā partnera, kā arī retāk ziņoja par vardarbības gadījumu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati.

Spriedzes dēļ Covid-19 ārkārtas situācijas laikā, pavasarī par 35%  pieauga policijas izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem: dienā bija vidēji 32 izsaukumi, bet pērn 21.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti