VIDEO: «Dod pieci!» ceturtajā naktī zīmju valodā dzied koris «Balsis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā ceturtajā naktī viesojās jauniešu koris "Balsis" ar diriģentu Intu Teterovski, grupa "INSPO", "Una Daniela Collective", grupa "Kasetes", jaunā mūziķe Keitija Bārbale, un nakts muzikālos priekšnesumus noslēdza grupa "Laika upe".

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Maratota ceturtajā dienā stikla studijā viesojās Latvijas Nedzirdīgo savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Vorslovs, kurš izteicās, ka Latvijā kultūras vide nedzirdīgiem cilvēkiem gandrīz nav pieejama. Taču īpašu pārsteigumu bija sagatavojuši jauniešu koris "Balsis" kopā ar diriģentu Intu Teterovski – viena no dziesmām tika izpildīta, izmantojot zīmju valodu.

"Ir liela sabiedrības daļa Latvijā, kas, piemēram, kori nekad nav dzirdējuši. Pirms gada izdomājām, ka vajag vizualizēt mūsu kora ierakstus, lai nedzirdīgs vai vājdzirdīgs cilvēks var pieskārties tam dziesmas brīnumam. Un radās projekts – "Balsis" zīmju valodā," stāsta diriģents Ints Teterovskis.  

Viena no viesiem bija grupas "INSPO" dalībniece Nadīna, kura vasarās vada nometnes bērnunamu bērniem. Nadīna stāsta, ka dažkārt šie bērni ir ar funkcionāliem traucējumiem. Visvairāk viņai ir nācies saskarties ar bērniem, kuriem ir dzirdes traucējumi. Nadīna atzīst, ka viņai ir ļoti palīdzējis tas, ka bērnībā viņa ir iemācījusies zīmju valodas alfabētu, lai palīdzētu bērniem iekļauties.

"Una Daniela Collective" dalībnieks Rihards dalījās savā pieredzes stāstā, palīdzot cilvēkam ar kustību traucējumiem.

Grupas "Kasetes" mūziķi arī savā ikdienā ir novērojuši vairākus absurdus fiziskās vides nepieejamības piemērus. Kā vienu no tiem puiši min sporta zāles: "Iekšā visa vide ir nodrošināta, bet nav padomāts par to, kā tikt līdz durvīm."

Jaunā mūziķe Keitija Bārbale ir priecīga, ka tēma par vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem tiek aktualizēta. Viņa uzskata, ka šie cilvēki ir pelnījuši būt pilnvērtīgi sabiedrības locekļi.

Kā noslēdzošie labdarības maratona "Dod pieci!" sniegotās ceturtās nakts viesi bija grupa "Laika upe". Mūziķi uzsvēra: "Mēs visi, visi esam vienādi. Jārespektē vienam otrs un jāpalīdz!"

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti