VAK «Latvija» pirmatskaņos topošo komponistu kordziesmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

13. oktobrī plkst. 18.00 kormuzikas cienītāji aicināti uz īpašu, no sirds gaidītu koncertu – “No saknes zieds uz augšu veras”, kurā Valsts akadēmiskais koris (VAK)  “Latvija” mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Māra Sirmā vadībā pirmatskaņos Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kora darbus, informēja  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA).

Pavasarī VAK “Latvija” uzrunāja jaunos komponistus, pasūtinot jaundarbus bez specifiskiem sacerēšanas nosacījumiem un dodot pilnīgu brīvību radošajam lidojumam. 13. oktobrī JVLMA Lielajā zālē būs iespēja dzirdēt vienpadsmit Mūzikas akadēmijas studentu – Kirila Rjabceva, Andrieva Alkšņa, Oļesjas Kozlovskas, Gaita Jāņa Pujāta, Edgara Mākena, Marinas Vidmontes, Maritas Semjonovas, Laumas Kazakas, Alises Rancānes, Kārļa Rēriha, Jēkaba Bernāta – radošās iedvesmas rezultātu. 

"Kompozīcijas katedra ir priecīga par šo atbalstu topošajiem komponistiem. Sava skaņdarba atskaņojums un vēl tik izcila kolektīva interpretācijā ir labākā skola, ko var iegūt students. Skaņdarbi ir tapuši sarežģītajā laikā, kad studiju norise bija attālināta, visi sēdēja mājās, atmosfēra bija visai nomākta. Tomēr daudzi studenti atrada radošos spēkus un kā balvu tagad saņems šo atskaņojumu," stāsta JVLMA Kompozīcijas katedras vadītāja Selga Mence.

1942. gadā dibinātais Valsts akadēmiskais koris “Latvija” ir universāls kolektīvs, kurš savu repertuāru nemitīgi papildina ar novatoriskiem skaņdarbiem dažādos žanros, sākot ar kino mūzikas ierakstiem un beidzot ar vokāli instrumentāliem pasaules pirmatskaņojumiem. Koris ir septiņkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kā arī citu nozīmīgu apbalvojumu saņēmējs. JVLMA sadarbība ar VAK “Latvija” aizsākusies jau sen, bet iepriecinoši ciešāka tā kļuva aizvadītajā sezonā, kad kolektīvs piedalījās 6. starptautiskajā Jāzepa Vītola kordiriģentu konkursa finālā un jauno kordiriģentu diplomeksāmenos 2019./2020. akadēmiskā gada izskaņā. Tādēļ 13. oktobrī, arvien stiprinot draudzību ar visaugstākās raudzes profesionāļiem, Mūzikas akadēmija aicina uz JVLMA studentu jaunrades koncertu VAK “Latvija” pirmatskaņojumā! Biļetes iegādājamas TIKAI iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti