Trīs mūziķes kamermūzikas programmā «Pasaku ainas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Pasaulē briedināta pieredze, iedziļināšanās un saspēles akrobātika - tā varētu raksturot kamermūzikas programmu “Pasaku ainas”, kurā uz vienas skatuves satiksies trīs izcilas latviešu kamermūziķes – Kristīne Blaumane (čells), Ilona Meija (flauta) un Herta Hansena (klavieres).

Programma “Pasaku ainas” tiks izspēlēta trīs koncertos: 6. septembrī Ikšķiles Tautas namā, 7. septembrī Cesvaines pilī un 8. septembrī koncertzālē “Lielā ģilde” Rīgā.

Kristīnes Blaumanes, Ilonas Meijas un Hertas Hansenas muzikālā savienība kaldināta visaugstākās kvalitātes kalvē. Izglītība, pasaulē briedināta pieredze, iedziļināšanās, saprašana un saspēles akrobātika apburs klausītājus neaizmirstamā kamermūzikas programmā, kurā vienkop likti klasicisma, romantisma un agrīna modernisma paraugi.

Izvēlētie skaņdarbi saistās visupirms ar spēles prieku. Un spēle ir kamermūzikas pamatu pamats – kopīga ieelpa, saskatīšanās, apmainīšanās skaniskām replikām, vārdu sakot, muzikāls pingpongs. Programmā Francis Doplers, Kārlis Marija Vēbers, Leošs Janāčeks, Bohuslavs Martinū.

Ļvovā dzimušais, Austrijā un Ungārijā mūžu vadījušais prasmīgais godavīrs Francis Doplers prezentēsies ar instrumentālām ārijām, kuru saknes ir senajā Valahijas kņazistē mūsdienu Rumānijas dienviddaļā. Kārlis Marija fon Vēbers dos iespēju ieskatīties savā privātajā dzīvē ar trio, kas komponēts saderināšanās laikā. No Leoša Janāčeka daiļrades programmā iekļauta “Pasaka”, kuru komponējot savdabīgais čehu ģēnijs iedvesmojies no Vasilija Žukovska varenās poēmas “Pasakas par caru Berendeju”. Visubeidzot briljantais divertismentu meistars, čehu tautas mūzikas un Parīzes skolas sintezētājs Bohuslavs Martinū un viņa trio, kas komponēts sevišķi ražīgā daiļrades periodā ASV Otrā pasaules kara beigās.

Koncertu papildinās mūzikas žurnālista Oresta Silabrieža stāstījums par un ap mūziku, dzīvi un pasaku ainām.

Čelliste Kristīne Blaumane ir Londonas Filharmoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare. Daudzus gadus bija "Amsterdam Sinfonietta" čellu grupas līdere. Aktīva kamermūziķe un soliste visā Eiropā. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2005. un 2007.gadā.

Flautiste Ilona Meija ir "Sinfonietta Rīga" pirmā flauta un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente. Bieži muzicē dažādos kameransambļos ar izciliem Latvijas un ārzemju māksliniekiem. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2015.gadā kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Pianiste Herta Hansena ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore. Aktīvi koncertējoša pianiste, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece, daudzu dziedātāju un instrumentālistu uzticama skatuves partnere. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2013.gadā kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Koncertprogramma īstenota, pateicoties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Sadarbības partneri - VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris”, ka arī Cesvaines un Ikšķiles pašvaldības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti