Trešais senās mūzikas festivāla «Vivat Curlandia!» izsludina programmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

21. un 22. jūlijā jau trešo gadu Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!”.  Festivāla laikā izskanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas, informē festivāla producente Laura Šarova. 

Festivāla epicentrā - Klaudio Monteverdi "Il Combattimento di Tancredi e Clorinda" (1638) un Džakomo Karisimi "Jephte" (ap 1648)  uzvedumi vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Bauskas festivāla „Vivat Curlandia!” programma norisināsies tās muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē - senās mūzikas atskaņošanu ar vēsturiskiem instrumentiem, tērpiem, koncertu norises vietām un gaisotni tajās – lai mūsdienu aizņemtais cilvēks dabiskāk iejustos senatnes vērtību pasaulē un baudītu to. Festivālu organizē Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks un diriģents Māris Kupčs sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas kultūras centru. Divu dienu laikā notiks deviņi dažādi muzikāli pasākumi, kas priecēs ikvienu, kam ir interese par viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika mūziku, mākslu un tērpiem.

Šī gada festivālu "Vivat Curlandia!" 21. jūlijā Bauskas pilī atklās pašmāju spožais soprāns Elīna Šimkus, kopā ar itāļu lautistu Mauro Pinciaroli no Itālijas un renesanses traversflautas virtuozi Kristīni Stumburi atskaņojot romantisku angļu renesanses un agrīnā baroka mūzikas programmu "Come again, sweet love". Festivāla turpinājumā piedalīsies īpašie viesi, viens no Eiropas vadošajiem viduslaiku mūzikas ansambļiem - Ensemble UNICORN no Austrijas. Festivāla gaidītākais notikums - Klaudio Monteverdi "Il Combattimento di Tancredi e Clorinda" un Džakomo Karisimi "Jephte" uzvedumi vēsturiskajā sveču apgaismojumā ikvienam klausītājam ļaus ar visām maņām izjust 17. gadsimta operu, mūzikas, režijas, tērpu un to laiku cilvēku estētiskos principus. Uzvedumos piedalīsies izcilākie pašmāju senās mūzikas profesionāļi - soprāns Monta Martinsone, tenori Rinalds Kandalincevs un Ansis Bētiņš, baroka koris Collegium Choro Musici Riga, baroka orķestra Collegium Musicum Riga solisti, diriģents Māris Kupčs -, kā arī vēsturisko žestu un retorikas speciāliste, arfiste Katerina King no Apvienotās Karalistes, Krievijas. Festivāla pirmo dienu noslēgs Bauskas pils rīkotais koncertuzvedums "Ignis" ("Uguns") jeb stāsts par Bauskas pils vēsturi un personībām caur uguns prizmu.

Rūpējoties par pieejamu pasākumu organizēšanu, visos šī gada "Vivat Curlandia!" otrās dienas koncertos un pasākumos ieeja būs bez maksas. 22. jūlijā ikviens tiek aicināts izbaudīt muzikālu jauno senās mūzikas talantu parādi Bauskas Sv. Gara baznīcā.

Festivāla ietvaros norisināsies arī V Paukošanās turnīrs "Ius Gladii". Turpretī senās mūzikas ansamblis Neymann Ensemble (Latvija, Austrija, Itālija) ar baroka vijoļu, dulčianas, viola da gambas, lautas, klavesīna un balss skaņām programmā "Viaggio Bertali e Cavalli" izstāstīt stāstu par divu slavenu 17. gs. komponistu ceļojumu apkārt Eiropai. Turpinājumā būs iespēja dzirdēt savdabīgu solo klavesīna programmu "Pavana Lachryme", kuru atskaņos Zita Mikijanska no Vācijas, bet festivāla 9 pasākumu maratonu ar programmu "The Spirit of Gambo" noslēgs viola da gamba virtuozs Anatoly Grindenko no Krievijas, Latvijas vadošā baroka vijolniece Agnese Kanniņa un senās mūzikas pētnieks, festivāla mākslinieciskais vadītājs - Māris Kupčs (klavesīns).

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. - 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

Biļetes uz festivāla "Vivat Curlandia!" pirmās dienas pasākumiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī Bauskas pils muzeja kasē.

Festivāla norisi atbalsta Bauskas pilsētas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Bauskas pils muzejs, ''Musica Baltica''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti