Solot spilgtu koncertprogrammu, sevi pieteicis fonds «Baltijas muzikālās sezonas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ar preses konferenci sevi pieteicis fonds “Baltijas muzikālās sezonas”, kura mērķis ir piedāvāt klausītājiem spilgtus klasiskās mūzikas koncertus, tā vienlaikus ļaujot mūzikas mīļotājiem vieglāk piekļūt pasaules līmeņa notikumiem un padarot Latviju par iecienītu kultūras tūrisma galamērķi. Šogad plānoti astoņi koncerti.

Fonda “Baltijas muzikālās sezonas” dibinātāji ir Guntis Rāvis (fonda padomes vadītājs), Mihails Fridmans, Pēteris Avens, Arkādijs Suharenko, Aleksandrs Gafins, Jurijs Šeflers un Leons Zilbers.

“Mēs lepojamies ar daudzām klasiskās mūzikas zvaigznēm – Elīnu Garanču, Kristīni Opolais, Gidonu Krēmeru, Andri Nelsonu u.c.. Taču, manuprāt, ir jāsper solis tālāk un jāiezīmē Latvija kā Eiropas nozīmes kultūras tūrisma galamērķis. Ja pastāvīgi spēsim nodrošināt daudzveidīgu un kvalitatīvu piedāvājumu un būt labākie reģionā, tad no tā iegūs gan koncertmīļi, gan uzņēmēji, gan arī valsts budžets,” uzskata Rāvis.

2017.gada “Baltijas muzikālās sezonas” atklāšanas koncertā, kas notiks Dzintaru koncertzālē 3.jūnijā, pie diriģenta pults būs slavenais Rikardo Muti, kurš uzstāsies ar Luidži Kerubīni orķestri; Baltijas muzikālās sezonas turpinās operdziedātāji Elīna Garanča, Hibla Gerzmava, Lorenss Braunlijs un Sāra Koberna; Kristīne Opolais, vijolnieks Džošua Bells, pianists Deniss Macujevs un džeza mākslinieks, trompetists Kriss Boti. Pavisam šajā sezonā plānoti astoņi koncerti.

“Koncertu organizēšanu finansiāli atbalsta fonda dibinātāji, tas mums ļaus veidot demokrātisku biļešu cenu politiku un padarīt koncertus pieejamus daudziem klasiskās mūzikas mīļotājiem Latvijā,” atzīst fonda direktors Aleksandrs Gafins.

Savukārt fonda mākslinieciskais vadītājs režisors Andrejs Žagars uzsver, ka 2017.gada sezonu var uzskatīt par fonda debijas sezonu un ir plānots, ka 2018.gadā iecerētā darbības stratēģija ļaus izveidot daudzveidīgu un interesantu programmu, kas paplašinās žanra robežas un spēs ne vien iepriecināt klasikas cienītājus, bet arī pārsteigt laikmetīgo mākslas formu cienītājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti