Publicē «Sviesta» otro dziesmu - «Tautumeitu» šūpuļdziesmu «Pelīte»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Vasarā izdevniecība „Lauska” laidīs klajā jau 7. etnomūzikas izlasi "Sviests". Darbs pie izlases norit pilnā sparā, un nu tiek piedāvāta klausītājiem viens no izlases skaņdarbiem – grupas “Tautumeitas” dziesma „Pelīte”.

Grupas dalībniece Asnate Rancāne stāsta par dziesmas tapšanu: “Šūpuļdziesma „Pelīte” tapa laikā, kad vairākus mēnešus ceļoju pa Āfriku. Dziesmas pamatā dzirdams Āfrikā populārs tradicionālais instruments mbira (īkšķu klavierītes), kam ir ļoti skaista, nomierinoša skaņa, un ko tradicionāli spēlē ilgstoši un repetatīvi, tādējādi meditējot un izveidojot saikni ar augstākiem spēkiem. Dziesma tapa kādā lietainā vakarā, kurš tika pavadīts teltī, slēpjoties no negaisa. Kā jau zināms, lietus bieži vien mēdz izraisīt nostaļģiskas sajūtas, tāpēc iespējams arī „Pelītē” varam saklausīt ilgas pēc mājām un ģimenes. Dziesmas solo daļu izpilda mana māsa Aurēlija Rancāne, kurai perfekti izdevās pārņemt un atspoguļot šo stāstu un sajūtu savā balsī.”

"Tautumeitas" sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Pašas dalībnieces skaidro: “Taču jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē esam dzirdējušas un sajutušas kā savu. Tagad tautasdziesmas izspēlējam, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos.”

Nākamā grupas „Tautumeitas“ uzstāšanās gaidāma jau šo sestdien, 8.aprīlī, plkst. 18 Spīķeru koncertzālē postfolkloras festivāla "Gaviles" ietvaros. Koncertā piedalīsies grupas “Daba San”, “Tāri”, “Tautumeitas”, “ImantaDimanta un draugi”, folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie viesi - grupa “Lepaseree” no Igaunijas un pazīstamā dziedātāja Leila Alijeva.

Etno izlasi "Sviests 7" ieskandinās šāgad 10.jūnijā Valmiermuižā, sarīkojuma „Saulgriezis” ietvaros uz "Sviests" skatuves. Pirmā izlases publiskotā dziesma bija grupas "Rāva" "Sniegi sniga" šī gada februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti