Pieminot Brīvības cīņās kritušos, koncertzālē «Latvija» skanēs Lūcijas Garūtas kantāte «Dievs, Tava zeme deg!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

27. novembrī pulksten 18.00 koncertzālē "Latvija", piedaloties jauktajam korim "Ventspils", Ventspils kamerorķestrim un solistiem, izskanēs koncertprogramma "Dievs, Tava zeme deg!", kas veltīta Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai. Koncertu diriģēs Aigars Meri, informēja koncertzāles pārstāvji.

Koncerta ieskaņā Užavas "Brakos" dzimušā un Ventspils Mūzikas vidusskolā izglītību ieguvušā latviešu komponista, vecmeistara Aldoņa Kalniņa oratoriju "Senas karavīru dziesmas" izpildīs jauktais koris "Ventspils", Ventspils kamerorķestris un vokālie solisti – Agnese Pauniņa (soprāns), Gundega Krūmiņa (alts) un Mārtiņš Zvīgulis (tenors), kā arī ērģelnieks Aigars Reinis un trompetists Jenss Emīls Holms.

Programmas otrajā daļā izskanēs emocionāli uzlādētā Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāte "Dievs, Tava zeme deg", nereti dēvēta arī par latviešu tautas likteņkantāti. Tās atskaņojumā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, vokālisti Rihards Millers (bass) un Mārtiņš Zvīgulis (tenors), kā arī jauktā kora "Ventspils" dziedātāji.

Kantāte ar sākotnējo nosaukumu "Latviešu lūgšana Dievam", kas tapusi Otrā pasaules kara beigās, savu leģendāro pirmatskaņojumu piedzīvoja 1944. gada 15. martā Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Tajā piedalījās slavenais Reitera koris, operas zvaigznes Ādolfs Kaktiņš un Mariss Vētra, bet pie ērģelēm – pati Lūcija Garūta. Savukārt Ventspilī Lūcijas Garūtas darbs tika pirmatskaņots 1945. gada 1. aprīlī Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Diriģents – Haralds Mednis, solisti Ārija Šīrmane-Majore (soprāns), Arturs Vanags (tenors), Elmārs Majors (baritons), apvienotais Ventspils, Rīgas un citu novadu dziedātāju koris, pie ērģelēm arī toreiz – kantātes autore Lūcija Garūta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti