Piektā «Kulakova nakts» notiks Ikšķiles estrādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad notiks “Kulakova nakts”, un par mājvietu piektajam  festivālam, kas norisināsies 5. jūlijā, izvēlēta viesmīlīgā Ikšķiles estrāde, informēja pasākuma rīkotāji.

Festivālā piedalīsies grupas “Pērkons”, “Menuets”, Rihards Saule & Co, “Rīgas Modes” , “Trīs Latvijas tenori” (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus" (diriģents Ivars Cinkuss), pūtēju orķestris "Horizonts" (diriģents Tomass Kokamegi), UFO un estrādes apvienība “Kaija”, Jānis Bērziņš (soloģitāra), Ieva Parša (mecosoprāns), Varis Siliņš un Liepājas kamerorķestris, “Rusted Wheel” u.c. Būs arī vinila diskotēka līdz rīta gaismai (DJ Uldis Rudaks & DJ Dambis).

Protams, kā allaž, galvenā loma “Kulakova naktī” paliek “Pērkonam”. Juris Kulakovs “Pērkona” daļā iekļāvis visus grupas hitus: “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labu vakar”, “Dziesma par sapumpuroto zaru”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, „Mana dienišķā dziesma”, u.c. Šajā naktī kopā ar “Pērkonu” uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solists Nauris Puntulis.

“Manuprāt, “Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās “Kulakova naktīs”, iepriecinot jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis,” saka dziedātāja Ieva Akuratere.

Savukārt muzikoloģe Daiga Mazvērsīte atgādina – Latvijā grupai “Pērkons” ir nepārvērtējama nozīme. “Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – “Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms.”

Iepriekšējos gados festivāls norisinājās Ogres estrādē, Liepājas koncertestrādē “Pūt, vējiņi”, Jura Kulakova dzimtajos Līvānos un Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Interesanti, ka “Pērkons”, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā: tajā muzicē divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere (viņa saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu), un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis; trīs Jūrmalas goda pilsoņi, bet visi mūziķi ir apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

Biļetes uz festivālu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti