Pianists Šimkus un vijolniece Smirnova tiksies multimediālā koncertšovā «Gadalaiki»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 28. martā koncertā “Gadalaiki” sagaidāmi klasiskās mūzikas hiti, ko papildinās Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris, medijus informē organizatori.

Šajā gadalaikiem veltītajā skaņu un gaismu koncertnotikumā pianists Vestards Šimkus atskaņos Pētera Vaska vērienīgo klavierdarbu ciklu “Gadalaiki”, kam īpašu gaismu šovu veido Mārtiņš Feldmanis, kurš kā gada labākais gaismu mākslinieks divreiz sveikts ar Latvijas teātru “Spēlmaņu nakts” balvu.

“Vaska “Gadalaiki” atkal skanēs savā dzimtajā pilsētā – Liepājā,” stāsta Vestards Šimkus, ”es to pirmatskaņoju Liepājas teātrī 2009. gadā, un kopš tā laika šī ģeniālā mūzika ir viens no nozīmīgākajiem darbiem manā repertuārā. Ir ļoti iespējams, ka Pēteris Vasks patiešām dzird cilvēka neizpostītu Latvijas dabu tā, kā to šajā koncertā sadzirdēs arī klausītāji. Taču es noteikti varu apgalvot, ka, atrodoties Latvijas dabā un mēģinot ieklausīties tās skaņās, manā uztverē daba pēdējo gadu laikā ir sākusi izklausīties pēc šīs mūzikas!

Tādējādi šis skaņu mākslas darbs ir ne tikai radies, dabas iedvesmots, bet arī sācis dabu ietekmēt – vismaz tiktāl, cik to redzu un dzirdu es.”

Vestards Šimkus
Vestards Šimkus

Pētera Vaska vairāku gadu garumā rakstītie “Gadalaiki” aizsākās 1980. gadā ar “Balto ainavu” – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kur izmantotas tikai dažas skaņas. 1981. gadā komponists radīja jau krietni izvērstāku, dramatiski aktīvu skaņdarbu “Rudens klaviermūzika”, savukārt 1995. gadā tam sekoja dabas skaņu ainava “Pavasara klaviermūzika”, bet darbu ar nosaukumu “Vasara” Vasks uzrakstīja 2009. gadā.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps Darja Smirnova – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece, kas kopā ar Liepājas kamerorķestri atskaņos pasaules klasiku – Antonio Vivaldi četru vijoļkoncertu ciklu "Pavasaris", "Vasara", "Ziema" un "Rudens". Vivaldi “Gadalaiki” ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē.

Latvijas izcilākie video mākslinieki Artis Dzērve, Ineta Sopunova, Vikijs (jeb Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (jeb Andris Vētra) katrs savam gadalaikam gatavo īpašu 3D video performanci, kas slavenajai Vivaldi mūzikai piešķirs papildu dimensiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti