Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VUGD pārstāvi Intu Palkavnieci

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Junior Achievement Latvija" valdes priekšsēdētāju Jāni Krievānu

Ziedoņa muzeja projekts "Visas taisnības"

Paula un Ziedoņa daiļradei veltīts projekts izdod pirmo singlu «Nenes zvaigznes istabā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa daiļradei veltītā projekta “Visas taisnības” muzikālā apvienība izdod pirmo singlu “Nenes zvaigznes istabā”, kuru izpilda mūziķis Goran Gora. Marta sākumā dzejnieka Imanta Ziedoņa muzejs, veidojot projektu “Visas taisnības”, aicina baudīt Imanta Ziedoņa atstāto daudzpusīgo kultūras mantojumu neierastā formā — koncertā un multimediālā izstādē.

Imanta Ziedoņa muzejs, balstoties muzeja misijā, ar radošu pieeju tiecas atklāt Imanta Ziedoņa devumu kultūrā. Septiņdesmito gadu otrajā pusē tapis vairums komponista Raimonda Paula dziesmu ar dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdiem. Projekts “Visas taisnības” ir gan pētniecības, gan muzikālās jaunrades projekts, kas atainos Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa satikšanos septiņdesmito gadu nogalē no jauna skatu punkta.

Projekta mūzikālā apvienība mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta piešķīruši jaunu skanējumu Raimonda Paula dziesmām ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Pirmo singlu “Nenes zvaigznes istabā” no gaidāmā “Visas taisnības” albuma izpilda mūziķis Goran Gora.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Jaunas aranžijas ir tapušas arī citām Raimonda Paula dziesmām ar Imanta Ziedoņa vārdiem, tajā skaitā — “Dziesmiņa par prieku”, “Lapsenes nāve”, “Kā svece deg” un citām, kuras izpilda mūziķi Goran Gora, Māra Upmane-Holšteine, Elizabete Vētra, Edavārdi un citi.

Raimonds Gusarevs par “Visas taisnības” projektu: “Piešķirt jaunu skanējumu Raimonda Paula dziesmām ir izaicinājums. Esmu priecīgs, ka esmu daļa no šī izaicinājuma, un ar mani kopā ir Uldis Cīrulis jeb DJ Monsta, kurš ir sava aroda meistars, un labāku kompanjonu nevar vēlēties — mums ir kopīgs redzējums par dziesmu skanējumu un projektu kopumā.”

“Mani vienmēr ir uzrunājusi septiņdesmitajos gados radītā Raimonda Paula mūzika, kurā sadzirdami dažādi muzikāli eksperimenti un uzdrīkstēšanās. Veidot jaunas aranžijas Raimonda Paula mūzikai ir ļoti atbildīgs darbs — ir jābūt kvalitātei, ir jābūt mūsdienu elpai un vienlaikus — cieņai pret pagātni,” par savu dalību “Visas taisnības” projektā saka DJ Monsta.

Muzeja organizētajā izstādē un sarunu vakarā atspoguļosies komplekss skatījums uz kultūru 20. gadsimta septiņdesmito gadu otrajā pusē, kad tapis Raimonda Paula dziesmu cikls ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Izstāde būs pagodinājums abiem māksliniekiem un viņu devumam Latvijas kultūrā.

Izstāde apmeklētājiem ļaus izjust 20. gadsimta septiņdesmito gadu atmosfēru caur kultūrvēsturiskā mantojuma un atmiņu stāstu prizmu. Izstādes saturu veidos Imanta Ziedoņa muzeja un pieaicināto pētnieku komandas atklājumi par Imanta Ziedoņa un Raimonda Paula daiļradi un būtiskākajiem laikmeta kontekstiem literatūrā, mūzikā un kultūrā kopumā.

Koncerti un izstāde norisināsies 2., 3. un 4. martā RISEBA Arhitektūras un mediju centra "H2O6" Aisteres zālē Rīgā, Ūdens ielā 6.

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama koncertu norises dienās bez maksas visas dienas garumā.

Informācijai par projektu “Visas taisnības”  līdzi var sekot Ziedoņa muzeja mājaslapā ziedonamuzejs.lv un sociālajos tīklos - "Facebook", "Instagram".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Imanta Ziedoņa muzeja misija - balstoties Imanta Ziedoņa (1933-2013) idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Imanta Ziedoņa muzeja komunikācijas vadītāja

Alise Pabērza

[email protected]

+371 26133716

 

Imanta Ziedoņa muzeja ceļam var sekot:

Mājaslapā: ziedonamuzejs.lv/

Facebook: facebook.com/ziedonamuzejs/ 

Instagram: instagram.com/ziedonamuzejs/

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti