Mūzikas akadēmijas rektora amatā pārvēlēts Guntars Prānis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

29. jūnijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Satversmes sapulcē otrajam pilnvaru termiņam ievēlēts līdzšinējais rektors – profesors Guntars Prānis, informēja akadēmijas pārstāvji.

Pieteikumu uz JVLMA izsludināto rektora amata konkursu, kas noslēdzās 17. jūnijā, iesniedza viens kandidāts – Guntars Prānis, kura pirmais rektora pilnvaru termiņš beigsies šā gada 22. augustā. Saskaņā ar JVLMA Padomes apstiprināto rektora vēlēšanu nolikumu 22. jūnijā aizritēja rektora amata kandidāta pārrunas ar JVLMA Padomes locekļiem, savukārt 29. jūnijā JVLMA Lielajā zālē notika publiskās debates ar rektora amata kandidātu, pēc kurām sekoja JVLMA Satversmes sapulce, kurā ar 27 balsīm "par" un 7 balsīm "pret" otrajam pilnvaru termiņam pārvēlēts profesors Prānis.

Kā norādīja JVLMA pārstāvji, Guntars Prānis ir pieredzes bagāts atskaņotājmākslinieks un diriģents, starptautiski atzīts muzikologs un senās mūzikas pētnieks. 2015. gadā ieguvis doktora grādu (PhD) ar visaugstāko novērtējumu (Summa cum Laude) par viduslaiku Rīgas sakrālajai mūzikai veltīto promocijas darbu. Profesionālo izaugsmi veicinājis senās mūzikas studijās izcilu zinātnieku vadībā Austrijā, Vācijā un Šveicē. Pazīstams ne tikai kā vadošais viduslaiku mūzikas speciālists Latvijā, bet arī kā starptautiskajā apritē pieprasīts mācībspēks un lektors, viņš ir Starptautiskās Gregoriskā korāļa pētniecības asociācijas (AISCGre) biedrs. Guntars Prānis ir senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs, kopā ar ansambli regulāri koncertē Latvijā un ārzemēs, kā arī ieskaņojis neskaitāmus mūzikas ierakstu albumus (par CD "Rīgas mesa" saņemta Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balva). Par spilgtu koncertdarbību 2016. gadā ansamblis nominēts Latvijas Lielajai mūzikas balvai. Kā diriģents un žūriju loceklis aktīvi piedalās Latvijas Dziesmu svētku kustībā, bijis 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu svētku garīgās mūzikas koncerta "ES esmu…" mākslinieciskais vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti