Kultūras rondo

Modernisma aizsācēja - māksliniece Otīlija Leščinska. Iepazīstina Silvija Freinberga

Kultūras rondo

"Nosūtījums uz muzeju" – Cēsu novada muzejos palīdz uzlabot garīgo veselību

Mūzikas akadēmijas Gada balvu saņems diriģents Andris Veismanis

Mūzikas akadēmija ar «Gada balvu» suminās diriģentu Andri Veismani un četrus jaunos mūziķus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

23. februārī pulksten 12.00 tiešsaistes videoceremonijā būs skatāma Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) apbalvojuma "JVLMA un LMT Gada balva 2021" pasniegšana, informēja akadēmijas pārstāvji. Šogad par izciliem sasniegumiem 2021. gadā tiks sumināts JVLMA mācībspēks, diriģents asociētais profesors Andris Veismanis un četri akadēmijas studenti, jaunie mūziķi – Anastasija Kildiša, Daniils Kuzmins, Artūrs Oskars Mitrevics un Hailongs Žangs.

"Kaut arī ārējie apstākļi un šā brīža situācija ir tālu no normas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas misija ir saglabājusies nemainīga – palīdzēt jaunajiem mūzikas talantiem piepildīt viņu dzīves galveno uzdevumu – kļūt par to, ko ļauj viņos ieliktais potenciāls," gaidot ''JVLMA un LMT Gada balvas 2021'' pasniegšanas ceremoniju, pauda JVLMA rektors profesors Guntars Prānis. "Esmu pārliecināts, ka īpaši šajos sarežģītajos laikos Latvijai ir ļoti nepieciešams ieguldīt jauno cilvēku radošajā potenciālā, kas sabiedrībā tagad un nākotnē stiprinās apziņu par skaistumu un patiesajām vērtībām, kā arī palīdzēs ar lepnumu nest Latvijas vārdu pasaulē."

"JVLMA un LMT Gada balvas 2021 mācībspēkam" laureāts

Pieredzes bagātais diriģents, divkārtējais Lielās mūzikas balvas ieguvējs Andris Veismanis ir JVLMA Kordiriģēšanas katedras asociētais profesors, kurš savā profesionālajā un pedagoģiskajā darbā sevi ir pierādījis kā erudītu, profesionālu mūziķi un talantīgu, uz mērķtiecīgiem un augstiem rezultātiem virzītu docētāju jauno diriģentu izglītošanā un profesionālajā pilnveidē, norādīja akadēmijā, uzsverot, ka to apliecina arī profesora klases studentu sasniegumi starptautiskajos kordiriģentu konkursos, tostarp Andra Veismaņa studentes, arī šī gada Gada balvas jaunajam mūziķim titula ieguvējas Anastasijas Kildišas panākumi.

Andris Veismanis
Andris Veismanis

"JVLMA un LMT Gada balvas 2021 jaunajam mūziķim" laureāti

Anastasija Kildiša ir JVLMA asociētā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas nodaļas 7. semestra studente. 2021. gadā ieguvusi 1. vietu starptautiskajā jauno kordiriģentu konkursā "Aegis Carminis" Slovēnijā, kur turklāt saņēmusi arī specbalvas – "3. kārtas obligātā skaņdarba labākais izpildījums" un "Perspektīvākais jaunais diriģents, kurš dzimis pēc 1994. gada". Aizvadītajā gadā Anastasija ieguva arī 2. vietu starptautiskajā kordiriģentu konkursā "Romano Gandolfi 2021" Itālijā. JVLMA studentes panākumu sarakstā ir arī 2. vieta starptautiskajā koru un ansambļu diriģentu konkursā "Towards Polyphony", kas 2019. gadā notika Karola Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijā Polijā – šajā konkursā Anastasija papildus ieguva Vroclavas Mūzikas akadēmijas kora simpātijas balvu, kā arī atzinību par labāko poļu komponista Staņislava Maņuško kora dziesmas interpretāciju.

Anastasija Kildiša
Anastasija Kildiša

Daniils Kuzmins ir JVLMA docenta Krišjāņa Norveļa vokālās klases 7. semestra students. 2021. gadā kļuvis par Latvijas Nacionālās operas un baleta kora štata dziedātāju, sadarbojies ar diriģentu Māri Kupču un Rīgas Senās mūzikas centru, piedaloties Mišela Rišāra Delalanda opusa "Versaļas strūklakas" koncertatskaņojumā Ķēdaiņos Lietuvā un kora sastāvā izpildot Klaudio Monteverdi "Mesu". Kā konkursa "Ineses Galantes talanti" laureāts piedalījies Ineses Galantes koncertā "Ziemassvētku prelūdija" Doma baznīcā. Aizvadītais gads Daniilam Kuzminam bija nozīmīgs ar piedalīšanos vairāku mūzikas izcilību meistarklasēs – festivāla "Rīga Jūrmala" akadēmijas meistarklasē pie pasaulslavenās dziedātājas, soprāna Renē Flemingas, pie vācu baritona Bendžamina Apla, kā arī pie Maskavas Lielā teātra solistes Irinas Dolženko.

Daniils Kuzmins
Daniils Kuzmins

Artūrs Oskars Mitrevics ir JVLMA profesora Andra Vecumnieka simfoniskā orķestra diriģēšanas klases 7. semestra students. Divas reizes pārstāvējis JVLMA Baltijas mūzikas augstskolu Vispārējās klavierspēles festivālā, pērn kopā ar Aigaru Raumani Viļņas Mūzikas un teātra festivāla koncertā atskaņojis Vitolda Lutoslavska opusu divām klavierēm "Variācijas par Nikolo Paganīni tēmu".

Artūrs Oskars Mitrevics ir arī divkārtējs JVLMA mecenāta Oļģerta Zīversa balvas laureāts. 2021. gadā Skaņu mākslas fonda jauno komponistu konkursa ietvaros iestudējis Daces Mangulsones opusu "Iespējama neiespējamība", iegūstot 2. vietu. Aizvadītā gada kontekstā īpaši atzīmējams ir Mitrevica darbs ar JVLMA simfoniskā orķestri pie Anitras Tumševicas jaunā opusa. 2021. gadā Artūrs piedalījies meistarklasēs Veimārā divu pasaules līmeņa diriģēšanas profesoru Johannesa Šlēfli un Nikolā Paskē vadībā – Mitrevics bija viens no astoņiem  dalībniekiem, kurš tika meistarklašu 2. kārtā, iegūstot iespēju sadarboties ar Leipcigas Vidusvācijas Radio simfonisko orķestri.

Artūrs Oskars Mitrevics
Artūrs Oskars Mitrevics

Hailongs Žangs (Hailong Zhang) ir JVLMA asociētā profesora Toma Ostrovska klavieru klases 7. semestra students. Pērn ieguvis 2. vietu Ferenca Lista centra pianistu konkursā Spānijā, sniedzis savu solokoncertu Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē, kā arī Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros ar divu stundu garu eksperimentālu koncertu uzstājies JVLMA, atskaņojot programmu no Baha un Šopēna līdz Mediņam ar īpašu ķiveri galvā, ļaujot skatītājiem sekot līdzi pianista smadzeņu impulsu vizualizācijai uz ekrāna.

Hailongs Žangs
Hailongs Žangs

''JVLMA un LMT Gada balvas 2021'' videocermonija tiešsaistē būs skatāma 23. februārī pulksten 12.00 jvlma.lv, JVLMA ''Facebook'', kā arī tā bez maksas būs skatāma lietotnē ''LMT Viedtelevīzija'' un viedtelevizija.lv.

Gada balva tika iedibināta 2004. gadā. Sākotnēji tā tika piešķirta Mūzikas akadēmijas studentiem par radošo aktivitāti un izciliem panākumiem mūzikā, bet kopš 2005. gadā – arī akadēmijas mācībspēkiem par izcilu pedagoģisko un radošo darbu. 2017. gadā šis apbalvojums ieguvis LMT vārdu un šodien godina visu Mūzikas akadēmijā pārstāvēto jomu sasniegumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti