Klasiskās mūzikas koncerti

Folkloras festivāls "Baltica 2018". Dižģimeņu koncerts "Dzimtas dziesmas"

Klasiskās mūzikas koncerti

XXVI Dziesmu un deju svētku atklāšanas koncerts svētku dalībniekiem

Barikādēm 30. Koncertstāsts MANA UGUNS, KURIES

LTV būs skatāms barikāžu aizstāvju atcerei veltīts koncertstāsts «Mana uguns, kuries»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Atzīmējot 1991. gada barikāžu atceres 30. gadadienu, 2021. gada 20. janvāra vakarā pulksten 22.15 LTV1 ēterā varēs vērot koncertstāstu ”Mana uguns, kuries”, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

“Šogad barikāžu notikumi atklāsies multimediālā koncertstāstā, kas personīgi spēs uzrunāt gan tā laika barikāžu dalībniekus un aculieciniekus, gan arī jaunākās paaudzes. Koncertstāsta telpa būs mūsu valsts sakrālais simbols – Rīgas Doms. Tā ir vieta, kas barikāžu dalībniekiem kļuva gan par garīgo, gan fizisko patvērumu. Koncertstāsts veidots kā emocionāls Latvijas brīvības ceļš – kristīgais krusta ceļš no klusuma caur mīlestību uz gaismu,” stāstīja koncertstāsta veidotāji.

Programmā tiks atskaņoti Mārtiņa Brauna, Nika Matvejeva, Ulda Stabulnieka, Pētera Vaska, Jāņa Lūsēna, Ērika Ešenvalda un Lūcijas Garūtas skaņdarbi. Koncertā piedalīsies: arhibīskaps Jānis Vanags, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Valsts akadēmiskais Koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, Dainis Īvāns, solisti Agnese Pauniņa un Jānis Strazdiņš, instrumentālisti – Ieva Nīmane (oboja, stabules), Aigars Reinis (ērģeles), Rihards Zaļupe (perkusijas), Edvards Paulis Muzikants (perkusijas), Mārcis Lipskis (bass). Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, režisors un scenogrāfs Roberts Rubīns, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, instalāciju īstenotājs “IXI ART”.

“Viens no nozīmīgākajiem Latvijas neatkarības atjaunošanas notikumiem pagājušā gadsimta 90. gados ir barikāžu laiks – spilgts un neaizmirstams apliecinājums un pierādījums Latvijas cilvēku gara spēkam un nesalaužamajai pārliecībai un ticībai Latvijas neatkarības atgūšanai. 2021. gada janvārī atzīmēsim barikāžu 30. gadadienu.

Mūsu pienākums ir ne tikai atgādināt par tā laika notikumiem un tos godināt, bet arī saredzēt tos nospiedumus, kurus šie notikumi atstājuši uz laiku, kas sekojis pēc tam.

Ir būtiski šos notikumus atklāt kā dzīvu, joprojām ietekmējošo mūsu vēstures daļu, īpaši tādēļ, ka nu jau ir izaugušas paaudzes, kuras nav bijušas šī laika liecinieki un uz to skatās tikai vēsturiski faktoloģiskā kontekstā,” barikāžu atceres 30. gadadienas priekšvakarā sacīja koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava.

Šogad paiet desmit gadi, kopš Rīgas pašvaldība organizē barikāžu atcerei veltītu koncertu. Koncertstāstu organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Rīgas Domu un Latvijas Televīziju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti