«LNSO vasarnīcas» noslēgumā uz skatuves kāps operdziedātāja Emīlija D’Andželo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 19. līdz 21. augustam Ventspils iedzīvotājus un pilsētas viesus koncertzālē "Latvija" priecēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls "LNSO vasarnīca". Festivāla noslēgumā, 21. augustā, uz skatuves kāps mecosoprāns Emīlija D’Andželo. Kopā ar LNSO viņa dziedās dziesmas no sava debijas albuma "enargeia" un Albana Berga vokālo ciklu. Koncerta diriģents — Ainārs Rubiķis, informēja LNSO pārstāvji.

"Emīlija D’Andželo ir jauna operdziedātāja, kura nepakļaujas noteikumiem. Lai gan viņa tiek augstu novērtēta par Mocarta, Hendeļa un Rosīni interpretācijām, neviens no šiem komponistiem nav iekļauts viņas neparastajā debijas albumā "enargeia", kura skaņdarbus dzirdēsim "LNSO vasarnīcā"," koncerta aprakstā raksta LNSO. Māksliniece tajā izpilda "Oskaru" ieguvušās Hilduras Gudnadotiras, viduslaiku mūķenes svētās Bingenes Hildegardes, Misijas Mazoli un Sāras Kirklendas-Snaideres skaņdarbus.

Albums iekļuvis "National Public Radio" 2021. gada TOP 50. Savukārt "Canadian Broadcasting Corporation" to atzina par 2021. gada labāko Kanādas klasiskās mūzikas albumu. Kā saka pati māksliniece — klavieru pavadījumā viņai patīk izmēģināt jaunas kompozīcijas un opusus, kas neskan bieži.

Ventspilī klausītāji dzirdēs "enargeia" dziesmas Berlīnē dzīvojošā somu komponista Jarko Rīhimeki aranžējumā – "LNSO vasarnīcā" gaidāms šo aranžiju pirmatskaņojums uz skatuves.

No 2016. līdz 2018. gadam D'Andželo guvusi panākumus daudzos starptautiskos konkursos, tostarp Ņujorkas Metropoles operas konkursā, Kanādas Operas konkursā, Džordža Londona konkursā, Gerdas Lisneres konkursā, Insbrukas baroka konkursā un "Operalia" konkursā, kurā tika gūta vēsturiska uzvara, iegūstot balvas četrās konkursa kategorijās.

Emīlija D’Andželo uz skatuves kāps kopā ar Latvijas diriģentu Aināru Rubiķi, kurš noslēdzis karjeras posmu kā Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs un gatavojas nākamās sezonas notikumiem: Verdi "Aīdas" iestudējumam Monpeljē operā, "Borisa Godunova" iestudējumam Insbrukā un koncertiem Insbrukā un Adelaidā.

21. augusta koncertā varēs dzirdēt arī Albana Berga "Septiņas agrīnās dziesmas". Bergs līdzās Arnoldam Šēnbergam un Antonam Vēbernam ir viens no Jaunās Vīnes skolas pārstāvjiem — sava laika modernists ar romantiķa garu. Cikls sarakstīts no 1905. līdz 1908. gadam, kad Berga skolotājs bijis Arnolds Šēnbergs.

Festivāla "LNSO vasarnīca" vakara koncertu (arī koncerta "Operdīva Emīlija D’Andželo un LNSO") laikā koncertzālē notiks iesaistošās mūzikas studijas "Orff" bezmaksas nodarbības bērniem. Pasniedzēja Rebeka Busule parūpēsies par mazākajiem ģimenes locekļiem, ļaujot vecākiem mierīgi baudīt koncertu.

"LNSO vasarnīca" ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls, kurā vienkopus satiekas akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas stihijas. Festivāla galvenā iecere ir doties prom no galvaspilsētas tuvāk Latvijas reģionālo koncertzāļu klausītājiem. "Vasarnīca" iepriekš skatītājus priecējusi gan Cēsīs, gan Rēzeknē, bet astotajā norises gadā tā atgriežas Ventspilī, kur festivāls norisinājās arī 2020. gadā. "LNSO vasarnīca" ir festivāls ģimenei un draugiem, LNSO pastāvīgajiem klausītājiem un visiem, kas gatavi izbaudīt skaistu, tajā pašā laikā neparastu un izmeklētu muzikālo programmu.

Šogad notikuma īpašie viesi ir arī pianists Andrejs Korobeiņikovs un par popmūzikas princi dēvētais Šons Nikolass Sevidžs. Koncertus diriģēs Andris Poga, Guntis Kuzma un Ainārs Rubiķis. Tradicionāli festivālā plānota īpaša programma bērniem un jauniešiem: mazākos klausītājus LNSO aicina uz muzikālu meistarklasi, kā arī pasaku ģimenei "Kaķpēdiņu skola", savukārt jauniešiem sagatavots jauniestudējums – laikmetīgās dejas izrāde "Tīklā" ar komponista Riharda Zaļupes mūziku, Artūra Dīča dramaturģiju, Lienes Gravas horeogrāfiju un Līgas Zepas vizuālajiem risinājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti