Kultūras ziņas

Koncerts "Portreti. Oskars Bokanovs un Tommāso Pratola"

Kultūras ziņas

Balvas "Kilograms kultūras" fināla balsojums – mantojums

Lielais dzintars Bēthovena zīmē

Liepājas Simfoniskais orķestris tiešraidē atskaņos Bēthovena Septīto simfoniju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Liepājas Simfoniskā orķestra tieši pirms gada iesākto tiešraižu koncertu ciklu "Simfonija Tuvāk" 21. janvārī pulksten 19.00 noslēgs Ludviga van Bēthovena Septītā simfonija, ko pie diriģenta pults interpretēs Guntis Kuzma, informēja LSO pārstāvji.

Koncertcikls "Simfonija Tuvāk" veidots, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

1812. gadā radītā Septītā simfonija ir hrestomātisks šedevrs, viens no Bēthovena labākajiem darbiem – vismaz tā viņš pats to pieteica saviem klausītājiem pirmatskaņojumā 1813. gadā Vīnē. Katrā ziņā tas ir viens no viņa interesantākajiem darbiem – skaista mūzika ar zīmīgu lēno daļu, kas šodien nonākusi teju popmūzikas statusā, norādīja koncerta veidotāji.

Mūzikas pētnieki šī skaņdarba radīšanas laiku sauc par Bēthovena dzīves vislaimīgāko posmu, kad komponists bijis radošu spēku pilnbriedā, iemīlējies un publikas novērtēts. Tas ir laiks, kad Bēthovens rada vienu šedevru pēc otra. Viņa Septītā simfonija tiek apbrīnota par milzīgo, vitālo, trakulīgo enerģiju, kas tajā ielikta. Mūziķiem tā ir liels izaicinājums. Savulaik par šīs simfonijas uzbūvi Pēteris Čaikovskis rakstīja, ka tas ir apbrīnojami, cik šīs katras daļas it kā vienveidībā ir tāda daudzkrāsainība.

Atskaņojot Mocarta 40. simfoniju, Liepājas Simfoniskais orķestris šo koncertu ciklu iesāka ar Gunti Kuzmu un nu arī kopīgi to noslēgs. Diriģents un klarnetists Guntis Kuzma savu talantu spilgti apliecinājis daudzu orķestru priekšā. Viņš regulāri sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, kamerorķestriem "Accademia Baltica", "Sinfonietta Rīga: , "Sinfonia concertante" un citiem. Par izciliem veikumiem 2018. gadā Guntis Kuzma saņēmis Lielo mūzikas balvu.

"Simfonija Tuvāk" pārraides iesākas ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un koncertprogrammas diriģenta sarunu, kas atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles "Lielais dzintars" vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā par mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kas zināmi kā neiztrūkstoši viesi orķestra koncertos.

Koncerta tiešraide būs skatāma internetā un ilgs aptuveni stundu bez starpbrīža. Bezmaksas tiešraidi varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā, orķestra "Facebook" lapā, kā arī portālā LSM.

Visas līdz šim ciklā izskanējušās simfonijas aizvien ir brīvi pieejamas skatīšanai orķestra mājaslapas liepajassimfoniskais.lv video galerijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti