Rīta Panorāma

Intervija ar tiesībsargu Juri Jansonu

Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas pieminekļu aģentūras direktoru Gunti Gailīti

Koncertprogramma "Maestro – Piano – Rīga "

Lielajā ģildē notiks koncerts «Maestro - Piano - Rīga»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

29.oktobrī Lielajā ģildē koncertā «Maestro - Piano - Rīga» skanēs Raimonda Paula dziesmas, instrumentālie skaņdarbi, teātra un kino mūzika. Koncertā piedalīsies dziedātāji Ance Krauze, Inga Šļubovska-Kancēviča, Daumants Kalniņš, saksofonists Oskars Petrauskis, kā arī orķestris "Rīga", ko vadīs diriģents Valdis Butāns. Pie klavierēm - maestro Raimonds Pauls.

Koncertprogrammā «Maestro - Piano - Rīga» iekļautās vokālās kompozīcijas ar dzejnieku Ojāra Vācieša, Guntara Rača, Jāņa Petera un Knuta Skujenieka vārdiem pārstāv Raimonda Paula daiļradi plašā retrospektīvā skatījumā. Skanēs vairākas pirms trīsdesmit gadiem radītas dziesmas - liriskā "Upei pāri" Ances Krauzes dziedājumā un dramatiskā "Pusnakts balāde" duetā ar Daumantu Kalniņu, dzirkstošā "Dziesma par gaili" ("Kabarē") Ingas Šļubovskas-Kancēvičas interpretācijā.

Programmā īpaša vērtība ir dziesmām ar Austras Skujiņas dzeju. Viņa atstājusi nedzēšamas pēdas latviešu literatūrā un viņas emocionālā, smeldzīgā daiļrade iedvesmojusi ne vienu vien komponistu. Raimonda Paula dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem skanējušas gan uz Nacionālā teātra skatuves, gan 1980.gada kinofilmā "Ielu mūzika" un skanēs arī koncertā «Maestro - Piano - Rīga».

No pēdējo gadu Paula sacerējumiem Inga Šļubovska-Kancēviča un Daumants Kalniņš atskaņos 2014.gadā radīto duetu "Lai kas arī nenotiktu" un dziesmu "Tu esi ceļš".

Orķestris "Rīga" diriģenta Valda Butāna vadībā atskaņos Raimonda Paula teātra un kino mūziku. Popūrijā "Meža gulbji" virknējas melodijas no 1995.gadā Dailes teātrī uzvestā, skatītāju iemīļotā Raimonda Paula un Māras Zālītes mūzikla, aranžiju orķestrim radījis komponists Vilnis Šmīdbergs. Pēdējā laikā nedzirdētas melodijas no Aloiza Brenča kinofilmas ar Paula mūziku "Dāvanas pa telefonu", kuras mūzikas žurnāliste Inese Lūsiņa nodēvēja par "svaiga gaisa malku", komponiste Ilona Breģe iedzīvinājusi aranžējumā "Vecmodīgs kino".

Miniatūras ar saksofona solo ir viens no jaunākajiem Raimonda Paula instrumentālajiem skaņdarbiem kamermūzikas laukā. Miniatūru atskaņojumā piedalīsies komponists pie klavierēm, orķestra "Rīga" saksofonists Oskars Petrauskis, flautists Andis Klučnieks, basģitārists Pēteris Liepiņš un perkusionists Normunds Everts.

Koncertprogramma «Maestro - Piano - Rīga» ciešā sadarbībā ar maestro Raimondu Paulu tapa šī gada sākumā un pirmo reizi izskanēja 21.martā, kad Lielajā ģildē izrādījās nepietiekami daudz sēdvietu visiem, kuri vēlējās to klausīties. Tagad ir iespēja koncertu dzirdēt 29.oktobra vakarā plkst. 19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti