Latvijas Radio koris izdziedās «Rakstītāju»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā sadarbībā ar komponistiem Mārtiņu Braunu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu un Valtu Pūci ir apzinājuši Broņislavas Martuževas literāro mantojumu, tagad tapis koncertuzvedums "Rakstītāja".

Koncertuzveduma režisors ir Roberts Rubīns, tajā piedalās instrumentālā grupa un solisti Ieva Kerēvica un Daumants Kalniņš.

Koncertuzveduma "Rakstītāja" pirmizrāde notiks 28.maijā Lubānas pilsētas kultūras namā, dienu vēlāk tas izskanēs Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, bet Rīgā - mūzikas namā "Daile" 30.maija vakarā.

Muzikālais stāsts vedīs pa Broņislavas Martuževas (08.04.1924.-13.02.2012.) dzīves takām, atklājot dažādas dzejnieces bagātā mūža epizodes, viņas pārdzīvojumus, sapņus un ilgas. Broņislava Martuževa aizgāja mūžībā 2012.gada februārī, atstājot deviņus dzejoļu krājumus, kuros izjustā, vienkāršā valodā un ar vissvētāko mīlestību runājusi par savu dzimteni un Latvijas vēstures notikumiem. Broņislava Martuževa bija laikmeta leģenda un Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece. Kā Nacionālās Pretošanās kustības dalībniece un atbalstītāja izcietusi sodu dažādās nometnēs Sibīrijā. Viņa bija arī izcila folkloras teicēja ar skaistu balsi, muzikāli apdāvināta, spēlējusi cītaru un akordeonu un sacerējusi Atmodas laika plaši pazīstamo dziesmu "Jaunība, jaunība, sārtais vīna trauks".

Koncertuzvedumā "Rakstītāja" piedalās Ieva Kerēvica (balss), Gundega Krūmiņa (balss), Daumants Kalniņš (balss, oboja), Jānis Strazdiņš (balss), Indulis Cintiņš (vijole), Aldis Liepiņš (klavieres), Ivo Krūskops (sitaminstrumenti), Artūrs Noviks (akordeons), Mareks Auziņš (kontrabass), kā arī režisors Roberts Rubīns, Latvijas Radio koris un  diriģents Sigvards Kļava. Programmā skanēs Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Imanta Kalniņa dziesmas ar Broņislavas Martuževas dzeju.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti