Koris «Maska» triumfē koru konkursā Tallinā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis "Grand Prix" balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā “Tallinn 2017”, kas norisinās "Estonia" koncertzālē Tallinā.

Starptautiskais koru konkurss “Tallinn 2017” notiek kopš 1972.gada, un šogad tajā piedalījās 31 kolektīvs no Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Latvijas, Nīderlandes, Somijas, Vācijas un Baltkrievijas.

Koris „Maska” konkursā startēja trīs kategorijās, iegūstot augstāko novērtējumu jaukto koru un laikmetīgās mūzikas kategorijā, kā arī izcīnīja otro vietu folkloras kategorijā. Šis sasniegums kopumā ļāva kvalificēties konkursa finālam, kurā Latvijas koris izcīnīja augstāko iespējamo apbalvojumu - "Grand Prix".

Festivāla ietvaros koris „Maska” uzstājās arī tā atklāšanas koncertā Tallinas Metodistu baznīcā un nakts koncertā Hopneri Maja koncertzālē Tallinas vecpilsētā. Konkursa fināla tiešraidei atbalstītāji sekoja līdzi arī Igaunijas nacionālajā radio.
Koru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija.

“Man ir patiess prieks par sasniegto. Par maniem mīļajiem jauniešiem. Par Latviju. Tas ir teju neticami, ka mums ar “maskiešiem” atkal un atkal izdodas ārzemju publikai ar dziesmām pierādīt, ka mūsu valsts kormūzikas diženums nekur nav zudis, un jo īpaši patīkami ir svešā zemē dzirdēt skandējam Latvijas vārdu no publikas mutēm kopkorī," stāsta kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ozols.

Babītes jauktais koris konkursā izpildīja gan latviešu, gan ārzemju komponistu darbus, to skaitā Arvo Pērta, Pērta Ūsberga, Maikla Bērklija, Pertu Hāpanena un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi opusus. No pašmāju komponistiem koris izpildīja Pētera Vaska, Lauras Jēkabsones un Ērika Ešenvalda skaņdarbus.

Jau šo sestdien koris piedalīsies Latvijas Televīzijas rīkotajā koru konkursa “Eirovīzijas gada koris 2017” atlasē, kur ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja dzirdēt un arī atbalstīt mūsu jauniešus. Šīs atlases uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties pirmajā koru Eirovīzijā, kas notiks šī gada jūlijā. Latvijas koru atlase tiks translēta LTV1 kanālā un interneta tiešraidē raidījumā "Latvija dzied!".

Jāņa Ozola 2000.gadā dibinātais jauktais koris “Maska” ir viens labākajiem amatieru koriem Latvijā, kura unikalitāte rodama spējā darboties ārpus ierastajām klasiskās kora mūzikas robežām un ieviest radošas inovācijas, padarot kormūziku tuvu un saprotamu ikvienam klausītājam. Koris „Maska” guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos, kas to ierindo starp labākajiem koriem Latvijā un pasaulē.

Spilgtāko kora sasniegumu vidū ir 2.vieta 13.starptautiskajā koru konkursā "Gallus Maribor" (Slovēnija, 2015), 1.vieta un čempiona tituls 8.pasaules koru olimpiādē (Latvija, 2014), 2.vieta 46.starptautiskajā koru konkursā Tolosā (Spānija, 2014), 1.vieta XXV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku koru konkursā (2013), "Grand Prix" IV starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos (Somija, 2012) u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti