Koris «Latvija» Lāčplēša dienā pirmatskaņos dziesmas Tēvzemei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Valsts akadēmiskais koris (VAK) „Latvija”  kopā ar diriģentu Māri Sirmo pirmatskaņos jaundarbus, ko īpaši koncertu ciklam „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” sacerējuši 14 Latvijas komponisti. Koncerts būs īpašs ar to, ka tas būs veltījums Tēvzemes tēmai, kurā varēs dzirdēt 14 jaundarbus.

Grupas „The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs koncertam sakomponējis dziesmu „Piesaukšana” ar Ojāra Vācieša vārdiem.

“Vēlējos, lai dziesmā ir spīts, latvisks raksturs un stingrums,” stāsta Aišpurs. Viņa iecerei ļoti atbildis Knuta Skujenieka dzejolis “Es nāku no mazas tautas”. Brīdī, kad mūziķis jau ķēries pie komponēšanas, viņš sapratis divas problēmas – dzejolis ir pārāk garš, taču būtiskākais – pirms diviem gadiem šo dzejoli veltījumā koriem jau izmantojis Raimonds Pauls. “Konkurēt ar Maestro būtu galējais variants, ko es nevēlos, tāpēc meklēju jaunu dzejoli un nonācu līdz Ojāra Vācieša dzejolim “Piesaukšana”, ko varēsim dzirdēt 11. novembrī,” ar smaidu atceras Aišpurs.

11.novembra koncerts būs būs veltījums Tēvzemes tēmai, kurā varēs dzirdēt 14 jaundarbus, kas īpaši radīti koriem, ko sacerējuši komponisti: Zigmars Liepiņš, Juris Ābols, Ilona Breģe, Aivars Broks, Līga Celma-Kursiete, Jānis Aišpurs, Georgs Juris Ķeniņš, Māris Lasmanis, Vineta Līce, Imants Ramiņš, Indra Riše, Andris Sējāns, Renāte Stivriņa un Valdis Zilveris.

Jau vēstīts, ka radošās laboratorijas ietvaros trīs gadu periodā Māris Sirmais un VAK „Latvija” iedvesmojis komponistus no Latvijas radīt ap 70 jaunus skaņdarbus korim, no kuriem labāko novērtējumu guvušie tiks atskaņoti grandiozā svētku koncertā 2018. gada 4.maijā. Komponēt par piecām stihijām: debesīm, zemi (Tēvzemi), gaisu, ūdeni un mīlestību aicināti dažādu žanru komponisti un dziesmu autori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti