Kamerorķestris «Sinfonietta Rīga» saspēlēsies ar vācu vijolnieku Florianu Dondereru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Rudens kamermūzikas festivāla noslēguma koncertā 9. oktobrī Lielajā ģildē "Sinfonietta Rīga" saspēlēsies ar Brēmenes Vācu kamerfilharmoniķu koncertmeistaru, vijolnieku Florianu Dondereru. Skanēs Jozefa Haidna uvertīra operai “Neapdzīvotā sala”, Ferdinanda Rīsa Koncerts vijolei un orķestrim un Franča Šūberta agrīnās daiļrades meistardarbs “Traģiskā simfonija", informēja festivāla rīkotāji.

Florians Donderers pastāstīja: “Ferdinanda Rīsa Vijolkoncerts Mi minorā ir ļoti reti atskaņota kompozīcija, un ir liels prieks atklāt šo skaņdarbu. Skanēs Šūberta 4. simfonija Do minorā. Ir ļoti grūti aprakstīt mīlestību, ko jūtu pret šo mūziku. Esmu pārliecināts, ka to varēsim nodot saviem klausītājiem, un tas var notikt tikai tad, ja ansambim tiešām patīk tas, ko viņi dara. Šovasar dzirdēju "Sinfonietta Rīga" Igaunijā. Un mani atkal pārsteidza orķestra emocionālā enerģija. Koncertu sāksim ar Haidna uvertīru “Neapdzīvotā sala”, kas sākas ar ļoti dramatisku orķestra unisonu. Līdz ar pirmajām notīm mēs atvērsim priekškaru spēcīgas un patīkamas mūzikas vakaram."

Vijolnieks Florians Donderers tiek augstu vērtēts Eiropas spožāko kamermūziķu vidū; būdams azartisks koncertmeistars, uzkrāto pieredzi Donderers veiksmīgi apvieno ar orķestra diriģēšanu un ir regulārs viesis pie Eiropas meistarīgākajiem kamerorķestriem. Kopš 1999. gada Donderers ir Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas koncertmeistars. 

Florians Donderers spēlē vācu meistara Petera Greinera (Greiner) 2003. gadā darinātu vijoli.

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti