Izdots albums «Rainis un Aspazija Raimonda Paula dziesmās»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Izdota dziesmu izlase, kurā apkopotas komponista Raimonda Paula dziesmas, kuru pamatā ir Raiņa un Aspazijas dzeja.

Albumā iekļauti dziesmu cikli, kurus izpilda Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris un solists Jānis Sproģis. Savukārt dziesmu ciklu "Baltās dziesmas" izpilda bērnu ansamblis "Dzeguzīte". Daudzas no šīm dziesmām jau ir kļuvušas par latviešu populārās mūzikas klasiku. Šīs dziesmas dzied kori, bērnu ansambļi, solisti,  tās izdejo pazīstami deju kolektīvi.

Albumā dzirdamas tādu pazīstamu dziesmu pirmie ieraksti, kā "Circenīša Ziemassvētki", "Putniņš uz zara", "Zeltītas vasaras" un "Aicinājums" Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu kora un solista Jāņa Sproģa izpildījumā.

Neparasts atradums ir Latvijas Radio fonotēkā saglabātie dziedātājas Aijas Kukules ieraksti, kuros skan trīs Raimonda Paula dziesmas ar Raiņa dzeju. Vēl lielāks atradums ir dziesma "Labā ziema", kuru izpilda vēl pavisam jauniņās māsas Skrides.

Ar pilnu dziesmu sarakstu varat iepazīties kompānijas "Mikrofona ieraksti" mājaslapā.

"Mikrofona ierakstu" dzejnieku sērijā jau iepriekš izdoti albumi, kurās apkopotas dziesmas ar izcilo latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa un Jāņa Petera dzeju. Tuvākajā nākotnē plānoti vēl divi jauni izdevumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti